رسانه خبری پیامِ ایرانی

خسرو صادقی بروجنی، روزنامه‌نگار به پنج سال زندان محکوم شد۰ minutes

«خسرو صادقی بروجنی»، روزنامه‌نگار در توییتر خود خبر داده است او به پنج سال حبس قطعی محکوم شده است. این روزنامه‌نگار نوشته این حکم به وکیلش «پیام ابوطالبی زنوزی» ابلاغ شده است.

او پیش از این در دادگاه انقلاب از سوی قاضی «محمد مقیسه» به هشت سال زندان با سه اتهام محکوم شد که اکنون هفت سال از آن در دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.

این روزنامه‌نگار در توییتی نوشته است شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر هفت سال از هشت سال زندان او را تایید کرده است. این شعبه حکم پنج سال زندان به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و دو سال زندان به اتهام «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی» را عینا تایید کرده است.

براساس قانون مجازات اسلامی، بیشترین حکم این مجازات که پنج سال است قابل‌الاجرا است.

حالا او باید منتظر احضار دایره اجرای احکام برای معرفی خود به زندان و سپری کردن حکمش باشد.  اطلاعی از مستندات و مصادیق این اتهامات او در دست نیست. 

این روزنامه‌نگار و پژوهشگر کار و رفاه اجتماعی در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ پس از احضار به دادسرای اوین برای پاره‌ای از توضیحات، بازداشت و نهایتا در تاریخ ۲۳ اردیبهشت با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.
 
او  در دادسرا مواجه با سه اتهام امنیتی شد و در تاریخ ششم مرداد ۱۳۹۶ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه برای این سه اتهام محاکمه شد. او در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ حکم هشت سال زندان به او ابلاغ شد. 

آقای صادقی به اتهام «اجتماعی و تبانی علیه امنیت داخلی» به پنج سال، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال و به اتهام «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی» به دو سال زندان محکوم شده‌ است.

خسرو صادقی بروجنی، دارای کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی و عضو انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ازاد تهران است. او در سال‌های اخیر پژوهش‌های در حوزه کارگری و اقتصاد سیاسی ایران داشته و مقالاتی نیز در این زمینه از او در مطبوعات منتشر شده است. 

کتاب «نئولیبرالیسم در بوته نقد» مجموعه‌ای از مقالات اوست که در سال ۱۳۹۰ منتشر شد.

 

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.

 

مطالب مرتبط:

خسرو صادقی بروجنی، روزنامه‌نگار به هشت سال زندان محکوم شد

مسعود حکم‌آبادی، هنرمند تئاتر به سه سال زندان محکوم شد

غلامرضا منصوری، بازپرس پرونده ۲۰ روزنامه‌نگار به کجا فرار کرده است؟

بی‌کاری گسترده روزنامه‌نگاران پس از برخوردهای امنیتی و سکوت مسئولان

روزنامه‌نگاران، بازداشت و بی‌کاریمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.