رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران شاغل در شهرداری کرج و یاسوج


خبرگزاری هرانا – یکی از اعضای شورای شهر کرج از عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران شهرداری این شهر خبر داد. همچنین پرسنل سازمان‌های شهرداری یاسوج ۳ تا ۸ ماه مطالبات مزدی دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، حسین محمدی، عضو شورای شهر کرج، در جلسه علنی این شورا که عصر امروز یکشنبه ۲۵ خرداد، برگزار شد، گفت: “علی رغم تذکرات قبلی، عدم پرداخت حقوق و مزایای قانونی نیروهای خدمات شهر و فضای سبز شهرداری کرج که طرف قرارداد با پیمانکار هستند، همچنان ادامه دارد”.

وی با اعتراض به این وضعیت افزود: “متاسفانه شرکت‌ها از دادن قرارداد و فیش حقوقی به نیروهای خود امتناع می‌کنند”.

رئیس کمیسیون محیط ‌‌زیست، سلامت و ایمنی شورای شهر کرج، با اشاره به عدم بیمه کردن نیروهای پیمانکاری در برخی شرکت‌ها، بیان کرد: “همچنین پیمانکاران شهرداری اضافه کاری، تعطیل کاری و دیگر موارد قانونی کارگران را نیز پرداخت نمی‌کنند”.

محمدی با بیان اینکه برخی از کارگران حتی نمی‌توانند یک روز به مرخصی بروند، عنوان کرد: “بحث عدالت در قراردادها و پرداختی این نیروها از موضوعات مهمی است که باید توسط شهرداری پیگیری شود”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری یاسوج

به گزارش تسنیم، مسعود خوبانی رئیس شورای شهر یاسوج از عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران شهرداری این شهر خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “از شهردار یاسوج برای رفع مشکلات پرسنل سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری دعوت شده است و وی به اعضای شورا برای رفع مشکلات قول مساعد داد و مقرر شد که دو سوم معوقات کارگران تا اسفند ۹۸ پرداخت شود که تاکنون این مورد محقق نشده است”.

مسعود خوبانی افزود: “هم اکنون پرسنل سازمان‌های شهرداری یاسوج ۳ تا ۸ ماه مطالبات مزدی دارند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.