رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا و محدودیت سفر: پایان کنترل‌های مرزی میان آلمان و کشورهای همسایه | آلمان | DWخبری خوش برای مسافرانی که قصد سفر از آلمان و به آلمان را دارند؛ پلیس فدرال آلمان از نیمه شب (۱۵ ژوئن/۲۶ خرداد)، کنترل‌های مرزی را که وزیر کشور آلمان به دلیل بحران ایجاد شده در اثر شیوع کرونا از ۱۶ ماه مارس وضع کرده بود، متوقف کرد.

زه‌هوفر، وزیر کشور آلمان به روزنامه آلمانی‌زبان “بیلد” گفته است، در طی سه ماهی که محدودیت سفر وضع شده بود، مأموران مانع عبور تقریبا ۱۹۶ هزار نفر از این مرزها شده‌اند.

به گفته وزیر کشور، کنترل‌های مرزی در مرز آلمان با اتریش برای جلوگیری از ورود متقاضیان پناهندگی همچنان برقرار است.

هشدارهای سفر برای سوئد، فنلاند و نروژ

همزمان با برچیده شدن کنترل‌ها، هشدارهای سفر وضع شده از سوی وزارت امور خارجه آلمان در مورد بیشتر کشورهای اروپایی هم منقضی شده است. اما محدودیت‌ها برای سوئد، فنلاند، اسپانیا و نروژ، کشورهایی که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آنها بالاست یا خود به صورت یکجانبه از ورود مسافر به کشورهایشان جلوگیری می‌کنند، همچنان برقرار است.دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

بیشتر کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا هم مرزهای خود را دوباره گشوده‌اند یا اعلام کرده‌اند که قصد بازگشایی مرزها را دارند. فنلاند اعلام کرده است که قصد دارد محدودیت‌های سفر را تا ۱۴ ژوئن تمدید کند و آن را تنها برای چند کشور اطراف بردارد.

اسپانیا، مقصد محبوب گردشگران آلمانی در اروپا، اعلام کرده، از ۲۱ ماه ژوئن به مسافران از اتحادیه اروپا اجازه ورود می‌دهد.

آلمان و فرانسه خشنود از لغو محدودیت سفر

در این میان لغو محدودیت‌ سفر به ویژه میان دو کشور آلمان و فرانسه، با استقبال سیاستمداران این دو کشور روبرو شده است. مقاماتی از گروه تبادلات پارلمانی میان دو کشور آلمان و فرانسه در بیانیه‌ای در این باره، تأکید کرده‌اند، که مرزها نباید یک بار دیگر بسته شوند. در این بیانیه آمده است که اروپا باید برای بدترین شرایط آماده باشد و به گفته این سیاستمداران، الزام و تعهد به همکاری‌های فرامرزی نه تنها در روزگاران آرام که باید در دوران بحرانی هم برقرار باشد.

بازگشایی معابر مرزی میان آلمان و لهستان هم با استقبال و شادی ساکنان این مناطق روبرو شده است.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

آژانس‌های گردشگری هم با گذراندن چند ماه بحرانی اکنون خوشبینانه به آینده می‌نگرند. یکی از این شرکت‌ها اعلام کرده‌است که نخستین سفرهایی که از روز دوشنبه، از آلمان به مقصد مایورکا عرضه شدند، تنها در عرض ۳۶ ساعت به فروش رسیدند. دیگر آژانس‌های مسافرتی هم می‌گویند، رزرو سفرهای خارجی از آلمان دوباره افزایش یافته است. 

خطر بازگشت از تعطیلات و هشدار دفتر صدراعظم آلمان

با این حال دولت آلمان همچنان به شهروندان برای حفظ احتیاط هشدار می‌دهد. هلگه براون از دفتر صدراعظم، با تأکید بر افزایش خطر ابتلا به ویروس جدید کرونا در اثر موج موردانتظار سفر می‌گوید: «اگر بازگشتگان از سفر، از یک کانون شیوع کرونا، در سراسر آلمان پخش شوند و ما دیگر قادر به تشخیص زنجیره‌های شیوع بیماری نباشیم، خیلی سریع به شرایطی بازمی‌گردیم که مجبور به اقدامات ملی برای مقابله با بیماری هستیم.» او در مصاحبه‌ای که با روزنامه‌های آلمانی کرده است، همچنین می‌گوید، اما اولویت اصلی دولت این است که دوباره چنین چیزی اتفاق نیفتد.

هرچند آلمان مرزهای خود با کشورهای همسایه را گشوده است اما هشدارها نسبت به سفرهای خارجی به بیش از ۱۶۰ کشور خارج از اتحادیه اروپا، فعلا تا پایان ماه اوت، به قوت خود باقی است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.