رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ها رهگیری و منهدم شد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز دوشنبه ۱۶ ژوئن ۲۰۲۰ اعلام کرد این ائتلاف توانسته یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده که شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران با هدف حمله عامدانه به مناطق مسکونی به سمت شهر «خمیس مشیط» روانه کرده بودند را رهگیری و در آسمان منهدم کند.

المالکی این اقدام حوثی‌ها را یک اقدام تروریستی توصیف کرد که در ادامه تلاش‌های تروریستی حوثی‌ها برای حمله به شهروندان بی‌گناه و مناطق مسکونی انجام شد. به گفته المالکی آخرین مورد از این گونه اقدامات، شلیک یک موشک بالستیک در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۰ به سمت مناطق مسکونی شهر نجران سعودی بود.

سرهنگ المالکی افزود که ادامه اقدامات تروریستی و خصمانه حوثی‌ها با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشینی که مواد منفجره برای حمله به شهروندان حمل می‌کنند، نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی در این زمینه است.

او تاکید کرد که فرماندهی مشترک ائتلاف با هدف حمایت از شهروندان بی‌گناه از خطرات این حملات خصمانه و کور، با جدیت تمام اقدامات پیشگیرانه لازم برای ناکامی و انهدام این جنگ‌افزارها بر اساس قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی در این زمینه انجام می‌دهد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.