رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ آتش‌نشان در رشت طی یک حادثه دچار مصدومیت شدند و ۳ کارگر در کوهدشت، کوهبنان و بندرعباس دچار حادثه شدند و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایمنا، سرپرست آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از مصدومت سه آتش‌نشانان خبر داد.

شهرام مؤمنی در تشریح جزییات این حادثه گفت: “بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۵ خردادماه آتش‌سوزی در انبار سوپر مارکت به مرکز ستاد فرماندهی آتش‌نشانی رشت اطلاع داده شد که ۴۱ آتش نشان و افسر ارشد به همراه ۱۷ دستگاه خودروی اطفایی، آبرسان، خودرو پشتیبان دستگاه تنفسی و نردبان به محل حادثه واقع در شهرک شهید بهشتی گلستان ۱۴ اعزام شدند”.

سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت عنوان کرد: “آتش سوزی در طبقه اول ساختمان تجاری پنج طبقه اتفاق افتاده بود و دود گرفتگی شدید ساختمان، تیم‌های نجات را به واحدهای مختلف کشاند که در نهایت ۱۷ شهروند از میان دود و آتش به مکان امن منتقل شدند”.

وی اظهار کرد: “در این حادثه یکی از شهروندان دچار سوختگی شد و سه آتش نشان به علت شکستگی سر و دودگرفتگی دچار مصدومیت شدند که توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند”.

مرگ یک کارگر در کوهدشت

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرستان کوهدشت در استان لرستان گفت: “در پی تماس با مرکز شماره یک آتش‌نشانی کوهدشت مبنی بر وقوع حادثه‌ برای فردی در شهرک صنعتی این شهرستان، تیم امداد و نجات آتش‌نشانی بلافاصله به محل اعزام شدند”.

علی‌یار رضایی افزود: “امدادگران با حضور در محل جسد این جوان ۳۵ ساله را از دستگاه تراک میکسر حمل بتن جدا کردند”.

وی افزود: “در بررسی ها مشخص شد این فرد حین کار با میکسر حمل بتن در تلاش بوده تا گوشی تلفن همراهش را که داخل دستگاه افتاده بیرون بکشد اما به علت گیر افتادن سرش در دستگاه جان خود را از دست می دهد”.

مرگ یک کارگر معدن در کوهبنان

به گزارش رکنا، روز شنبه هفته جاری یک کارگر در معدن زغال سنگ پابدانا جنوبی از توابع بخش طغرالجرد کوهبنان در استان کرمان مصدوم شد و به علت شدت جراحان وارده امروز جان باخت.

رئیس تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کوهبنان گفت: “دو روز پیش بعد از اتمام کار یکی از کارگران معدن پابدانا جنوبی، به همراه دو نفر از همکارانش هنگام سوار شدن روی اسکی تونل از ناحیه دست، پا و شکم مصدوم و به بیمارستان کرمان اعزام شد اما سرانجام پس از دو عمل جراحی، صبح دیروز جان باخت”.

محسن سیف الهی افزود: “با حضور بازرسان اداره کار در این معدن علت حادثه در دست بررسی است و با مقصران احتمالی برخورد خواهد شد”.

وی اخبار منتشر شده درباره پاره شدن طناب اسکی تونل و پرت شدن کارگر در چاه را تکذیب کرد و افزود: “این کارگر معدن در حال سوار شدن به اسکی تونل دچار حادثه شده و جراحات واردشده نیز بر اثر برخورد با ریل درورودی افق بوده است”.

مرگ یک کارگر در بندرعباس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز شنبه ٢۴ خرداد ۱۳۹۹، یک کارگر در بندرعباس بر اثر برق گرفتی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگر “عباس خوزم” اهل روستای ”دل“ از توابع شهرستان سروآباد در استان کردستان عنوان شده است.

این کارگر جوان در یک شرکت پیمانکاری مشغول فعالیت بوده که دچار برق گرفتگی شده و قبل از انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست داده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.