رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | کیانوش قهرمانی، زندانی سیاسی از زندان کرمانشاه آزاد شد


خبرگزاری هرانا – کیانوش قهرمانی زندانی سیاسی روز سه‌شنبه ۲۰ خردادماه پس از تحمل بیش از دو سال حبس از زندان کرمانشاه آزاد شد. آقای قهرمانی پیشتر توسط دادگاه انقلاب و کیفری این شهرستان مجموعا به ۲۶ سال حبس تعزیری محکوم شد که ۱۰ سال از این حکم قابل اجرا بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کیانوش قهرمانی زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹، از زندان کرمانشاه آزاد شد.

تا زمان تنظیم این گزارش از چگونگی و شرایط آزادی آقای قهرمانی اطلاعی در دست نیست.

کیانوش قهرمانی، شهروند اهل قصرشیرین در تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۶، بازداشت شد و در اردیبهشت ۱۳۹۷، توسط شعبه ۵ دادگاه انقلاب کرمانشاه از بابت اتهام “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ۵ سال حبس و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس محکوم شد.

وی در بخش دیگر این پرونده در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، نیز توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان قصر شیرین از بابت دو فقره “تحریق” (آتش زدن بانک و مسجد) به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم در دادگاه تجدید نظر استان کرمانشاه عینا تایید شد و با اعمال ماده ۱۳۴، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری قابل اجرا بود.

لازم به ذکر است آقای قهرمانی از زمان بازداشت به دلیل عدم توانایی در تامین قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی در این زندان به سر برد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.