رسانه خبری پیامِ ایرانی

پوتین دست از تحقیر اردوغان برنمی‌داردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

به نظر می‌رسد سریال تحقیر رجب‌طیب‌ اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه از سوی همتای روسش ولادیمیر پوتین تمامی ندارد و حالا حالاها باید منتظر اکران قسمت‌های جدیدی از این ماجرا ماند.

ولادیمیر پوتین پیش از آنکه اردوغان را به حضور بپذیرد، او و هیات همراهش را دو دقیقه پشت در اتاقش منتظر نگاه داشت، دو دقیقه‌ای که برای اردوغان آنقدر طولانی بود که او توان ایستادن بیش از این را از دست داد و ناچار شد روی صندلی نشسته و این ثانیه‌های تمام ناشدنی را تحمل کند.

اما این تمام ماجرا نبود. چند روز پس از این دیدار تلویزیون رسمی روسیه تصویر اردوغان را که پشت در مانده بود، منتشر و با درج یک کورنومتر روی تصویر، تک‌تک‌ ثانیه‌هایی که در آنها منتظر مانده بود را به او یادآوری کرد.

پوتین در دیدار با اردوغان که برای گفتگو درباره ادلب به مسکو رفته بود، هیات همراه او را مجبور به ایستادن زیر مجسمه‌‌ای کرد که نماد شکست چند باره عثمانی‌ها از روس‌هاست.

در تصویری که از دیدار روسای جمهوری روسیه و ترکیه منتشر شده، هیات ترکی زیر مجسمه کاترین دوم که با نام کاترین کبیر نیز شناخته می‌شود، ایستاده است.

https://www.youtube.com/watch?v=spPmm88u728

بسیاری از تحلیلگران این اقدام پوتین را یک پیام زیرکانه به طرف ترکیه‌ای توصیف کردند و گفتند که قصد پوتین از این کار، تحقیر اردوغان بود.

چند روز پیش از انتشار این عکس، وزارت امور خارجه روسیه نیز در صفحه فیس‌بوک خود مطالبی درباره جنگ‌های روسیه و عثمانی‌ها بین سال‌های ۱۸۷۷ و ۱۸۷۸ و شکست سنگین عثمانی‌ها منتشر کرده بود که این امر به اخبار مربوط ایستادن هیات ترکیه زیر سایه کاترین کبیر دامن زد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.