رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم حبس برای یک شهروند در ارومیه، همزمان با آزادی موقت یک شهروند در مریوان


خبرگزاری هرانا – آزاد عزیزی شهروند اهل ارومیه توسط دادگاه انقلاب این شهر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. وی روز ۲۲ بهمن ماه، به علت در دست‌گرفتن پلاکاردی با مضمون “رای نمی‌دهم” توسط نیروهای امنیتی ارومیه بازداشت شده بود. در خبری دیگر آمانج نیک‌پی از اهالی شهرستان مریوان پس از حدود ۲ ماه بازداشت، روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه، با تودیع قرار وثیقه‌ و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، آزاد عزیزی شهروند اهل ارومیه توسط دادگاه انقلاب این شهر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این گزارش، اتهام مطروحه علیه این شهروند “تبلیغ به نفع یکی از احزاب مخالف نظام” عنوان شده است.

گفتنی است، آزاد عزیزی روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه ۹۸، به علت در دست‌گرفتن پلاکاردی با مضمون “رای نمی‌دهم” توسط نیروهای امنیتی ارومیه بازداشت و در تاریخ ۱۰ اسفند با تودیع وثیقه‌ ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

در خبری دیگر، روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه، آمانج نیک‌پی از اهالی شهرستان مریوان با تودیع قرار وثیقه‌ ۴۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است.

آمانج نیک‌پی ٢٢ ساله از اهالی شهرستان مریوان روز سه‌شنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۸، توسط نیروهای وزارت اطلاعات این شهر بازداشت شده بود. بعد از بازداشت وی پدرش “خالد نیک‌پی” هم که جهت پگیری وضعیت فرزندش به اداره اطلاعات مراجعه کرده بود، بازداشت و پس از بازجویی، با قرار کفالت آزاد شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهامات و علل بازداشت آمانج نیک‌پی اطلاعی در دست نیست.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.