رسانه خبری پیامِ ایرانی

شاپور احسانی‌راد، فعال کارگری بازداشت شد


Share

در تداوم اعمال فشار بر فعالان کارگری و پیگرد آنان شاپور احسانی‌راد، فعال کارگری و عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران صبح سه‌شنبه ۲۷ خرداد در منزلش توسط ماموران دادسرای ساوه بازداشت شد. حیدر قربانی، عضو دیگر این تشکل هفته گذشته بازداشت شده بود.

شاپور احسانی راد

صالح نیک‌بخت، وکیل احسانی‌راد در این ارتباط گفت او امروز به تهران و زندان اوین منتقل خواهد شد. نیک‌بخت افزود احسانی‌راد هیچ جرمی مرتکب نشده و«مهمترین جرم او از نظر مراجع قضایی ملاقات او با برخی از زندانیان سیاسی و فعالین مدنی ‌و شنود تلفن او در تماس با این افراد در داخل و خارج از کشور بوده است».

شاپور احسانی‌راد از اعضای هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی است. او آخرین بار مرداد سال ۹۸ در محل کار خود توسط ماموران امنیتی دستگیر و به زندان منتقل شد. احسانی‌راد به اتهام تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به زندان، تبعید و محرومیت از حقوق اجتماعی از جمله استفاده از دسترسی به تلفن همراه محکوم شده است.

حیدر قربانی کارگر ساختمانی و عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران هم روز ۱۸ خرداد در خانه خود توسط ماموران امنیتی دستگیر و به زندان اوین منتقل شده است.

همچنین جعفر عظیم‌زاده، دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران اکنون در زندان به سر می‌برد و ناهید خداجو و نسرین جوادی دو عضو دیگر این تشکل به قید وثیقه و به صورت موقت آزاد هستند.


در همین زمینه:

شاپور احسانی‌ راد، فعال کارگری و عضو هیأت مدیره «اتحادیه آزاد کارگران ایران» دستگیر شد

گفت‌و‌گوی زمانه با شاپور احسانی‌راد: جنبش کارگری ایران و آینده آن

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.