رسانه خبری پیامِ ایرانی

زلزله‌ای به بزرگی ۵,۷ ریشتر استان آذربایجان‌غربی را لرزاند


Share

جمعیت هلال احمر ایران از وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۵,۷ ریشتر در «قطور» واقع در شهرستان خوی استان آذربایجان غربی خبر داد. پس از آن نیز به فاصله کوتاهی سه زمین‌لرزه دیگر با قدرت کمتر رخ داد. مسئولان دولتی می‌گویند: تیم‌های ارزیاب و امداد و نجات به منطقه اعزام شده‌اند.

هنوز گزارشی از خسارت و یا تلفات احتمالی این زمین لرزه منتشر نشده، اما جمعیت هلال احمر ایران اعلام کرده که ۴۳ روستا در «قطور» تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند.

این زمین لرزه ساعت  ۹:۲۲ دقیقه صبح یکشنبه ۴ اسفند «در عمق ۶ کیلومتری زمین در ۱۷ کیلومتری قطور،۳۱کیلومتری خوی و ۳۲ کیلومتری زرآباد آذربایجان غربی» رخ داد.

خبرگزاری دولتی دانشجویان ایران (ایسنا) هم در همین رابطه از وقوع دو زمین لرزه دیگر به بزرگی ۳,۳ ریشتر و ۲,۹ ریشتر در فاصله ساعت ۹:۵۲ دقیقه تا ۱۰ صبح خبر داد.

امیرعباس جعفری، مدیر کل مدیریت بحران استان آذربایجان‌غربی به خبرگزاری صداو سیما جمهوری اسلامی گفت: «تیم های ارزیاب به محل برای برآورد خسارات احتمالی اعزام شده‌اند».

همچنین به گفته مصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران « دو تیم ارزیاب از نزدیک‌ترین پایگاه‌های هلال احمر به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند».

او گفت که «تا کنون گزارشی از میزان خسارات احتمالی مخابره نشده است».

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس ایران هم از «اعزام تیم‌های اورژانس کشور» به مناطق زلزله‌زده خبر داده است.

این گزارش با اطلاعات و خبرهای جدید به روز خواهد شد.

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.