رسانه خبری پیامِ ایرانی

طالبان ۱۲ سرباز افغان را در جوزجان افغانستان کشتند


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مقام‌های ولایت جوزجان در شمال افغانستان تایید کردند، در نتیجه حمله طالبان بامداد چهارشنبه ۱۷ ژوئن در این ولایت ۱۲ سرباز ارتش افغان کشته شدند و پنج سرباز دیگر زخم برداشتند.

عبدالمعروف آذر سخنگوی والی جوزجان به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، جنگجویان طالبان بامداد امروز بر پاسگاه‌های نیروهای ارتش در ساحات «بالاحصار و جبارشهید» ولسوالی آقچه این ولایت حمله کردند.

آذر تایید کرد، در این حمله ۱۲ سرباز ارتش کشته و پنج سرباز دیگر زخمی شدند. وی ادامه داد که طالبان چهار سرباز ارتش دیگر را با یک تانک نظامی با خود بردند و دو عراده تانک دیگر را تخریب کردند.

سخنگوی والی جوزجان علاوه کرد، در این رویداد پنج جنگجوی طالبان به شمول احمدالله یکی از فرماندهان این گروه کشته شدند و ۱۰ جنگجوی دیگر طالبان زخم برداشتند.

در همین حال، وزارت دفاع ملی افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در نتیجه حمله طالبان به ولایت جوزجان شش سرباز ارتش کشته و سه سرباز دیگر زخم برداشتند.

از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان مدعی است که در این حمله به صورت کٌل ۴۹ سرباز دولت افغانستان کشته، زخمی و اسیر شدند و «اسلحه زیاد هم به دست آمد».

شایان ذکر است که محمد اشرف‌غنی رئیس جمهوری افغانستان پنج‌شنبه ۱۱ ژوئن ۲۰۲۰ در «ویدئو کنفرانس» با شورای اتلانتیک آمریکا گفته بود، زمان و مکان مذاکرات بین‌الافغانی هفته آینده اعلام می‌شود.

غنی تاکید کرد، در مذاکرات بین‌الافغانی در مورد تضمین حقوق زنان و اقلیت‌ها صحبت می‌شود و سرانجام تصمیم نهایی را مردم افغانستان می‌گیرد.

او علاوه کرد، تا کنون سه هزار زندانی طالبان آزاد شده و دو هزار زندانی دیگر این گروه به‌زودی آزاد خواهند شد و هم‌چنان یک هیأت طالبان در شهر کابل بر روند رهایی زندانیان نظارت دارند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.