رسانه خبری پیامِ ایرانی

موج جدید کرونا در چین؛ ۳۰ منطقه پکن قرنطینه شد | جهان | DWموج جدیدی ازشیوع کرونا در چین آغاز شده و این بار سراغ پکن پایتخت رفته است. وضعیت در پایتخت چین همچنان اضطراری است. کمیسیون بهداشت پکن گزارش داده است ۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این شهر ثبت شده‌ است. در پایتخت چین از روز پنجشنبه ۱۱ ژوئن تاکنون ابتلای ۱۳۷ نفر به ویروس کرونا تایید شد. پکن ۲۰ میلیون جمعیت دارد و در دو ماه گذشته مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در این شهر شناسایی نشده بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در شبانه روز گذشته در سراسر چین ۴۴ مورد ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد ۳۱ مورد آن در پکن بوده است. مقامات چینی گفتند ۱۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا مربوط به مسافرانی است که از خارج به چین بازگشتند.

به نوشته روزنامه “مردم” ارگان مرکزی حزب کمونیست چین روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد (۱۶ ژوئن) دومین سطح خطر شیوع ویروس کرونا اعلام شده است و مناطقی از پکن قرنطینه شده است. روز چهارشنبه ۲۸ خرداد حداقل ۱۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی فرودگاه پکن لغو شد این مقدار حدود ۷۰ درصد پروازهای پیش‌بینی شده را تشکیل می‌دهند.

ساکنان مناطقی از پکن که در آن خطر شیوع کرونا با درجه “بالا و متوسط” ارزیابی شده اجازه ندارند از خانه‌‌های خود خارج شوند تا ازگسترش ویروس کرونا در سایر مناطق این کشور جلوگیری شود.

دیگر ساکنان پکن در صورتی که نتیجه تست کرونای آنها منفی باشند می‌توانند سفر کنند. مدارس نیز دوباره بسته شدند. در سایر شهرهای چین برای مسافرانی که از پکن وارد می‌شوند به مدت دو هفته قرنطینه الزامی شده است.

در چند روز گذشته تقریباً ۳۰ منطقه مسکونی در شهر ۲۰ میلیونی پکن قرنطینه شدند.

مقامات چین بازار میوه و سبزی پکن را کانون شیوع جدید کرونا اعلام کردند. آنها گفته‌اند که بیش از ۲۰۰ هزار نفر از اول مه تاکنون در این بازار تردد کردند. این بازار اکنون بسته شده اما قبل از تعطیلی حدود۹۰ درصد از سبزیجات و میوه کلان‌شهرها را تهیه می‌کرده است. مدیر بازار و دو مقام محلی پکن به دلیل شیوع ویروس کرونا در این بازار برکنار شدند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

قبلا هم ویروس کرونا از بازار فروش حیوانات وحشی در شهر ووهان چین به سایر نقاط جهان انتقال یافت. در آن زمان منشاء ویروس کرونا بازار ماهی و دیگر محصولات دریایی و حیوانات زنده در ووهان اعلام شده بود.

تا چند هفته پیش چین توانسته بود تا حدودی جلوی شیوع ویروس کرونا را بگیرد و آن را مهار کند و مقامات چینی امیدوار بودند که بر ویروس غلبه کرده‌اند اما موج جدید شیوع ویروس کرونا در پکن اکنون خلاف آن را نشان می‌د‌هد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.