رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – امروز سه‌شنبه ۲۰ اسفندماه، جمعی از کارکنان سامانه شش خطوط بی آرتی شرکت واحد تهران در محل این سامانه، شماری از کارگران شرکت تولیدی پومر شهرستان ساوه، در مقابل ساختمان فرمانداری ساوه و جمعی از کارکنان مخابرات استان زنجان و آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان مرکزی مخابرات این استان ها، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطلالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز سه‌شنبه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۸، جمعی از کارکنان سامانه شش خطوط بی آرتی شرکت واحد تهران در اعتراض به تاخیر در پرداخت عیدی و حقوق، در محل این سامانه دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارکنان این سامانه همچنین نسبت به نبود ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کننده با توجه یه شیوع گستره ویروس کرونا انتقاد کردند.

تجمع کارگران شرکت تولیدی پومر

به گزارش ایسنا، امروز سه‌شنبه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۸، شماری از کارگران شرکت تولیدی پومر در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه، در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدیشان، پس از تجمع کوتاهی در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مقابل ساختمان فرمانداری ساوه برای دومین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

یکی از کارگران معترض گفت: “طی دو سال اخیر کارگران بارها و بارها به نهادهای مختلف اعم از فرمانداری، اداره کار، دفتر نماینده مجلس، خانه کارگر و دفتر امام جمعه مراجعه کرده‌اند و بخاطر مشکلات شدید خانوادگی و مالی و تنگنای اقتصادی تقاضای کمک کرده‌اند ولی تاکنون‌ هیچ حمایتی از آنها صورت نگرفته است”.

وی افزود: “کارفرمایان به راحتی نسبت به وضعیت اسفبار ما بی تفاوت هستند. بارها با نامه نگاری‌های صورت گرفته خواستار احقاق حقوق خود و مطالباتمان شده‌ایم، اما هیچ توجهی از سوی مسئولان صورت نگرفته است”.

همچنین این کارگر گفت که که آنها در روزهای اخیر به بهانه شیوع ویروس کرونا از کار اخراج شده‌اند.

یکی دیگر از کارگران شرکت پومر اظهار کرد: “ما حدود چهل نفر هستیم که متاسفانه بخاطر عدم توجه کارفرما و حمایت نشدن از طرف نهادهای مختلف حدود دو سال است که با مشکلات بسیار شدید اقتصادی بخاطر پرداخت نشدن مطالباتمان که همان حداقل حقوق کارگری است مواجه هستیم و شرایط اقتصادی دشواری را سپری می‌کنیم تا آنجاکه مشکلات اقتصادی بعضا منجر به اختلافات خانوادگی شده است”.

یکی دیگر از کارگران این شرکت نیز گفت: “بسیاری از کارگران این شرکت دارای سابقه کار بالای ۱۵ الی ۲۰ سال هستند و ماه‌ها حقوق معوقه دارند، به گونه‌ای که سه سال است عیدی دریافت نکرده‌ایم و در مجموع ۱۵ ماه حقوق و دستمزد ماهانه از شرکت طلب داریم که مربوط به دو سال اخیر است”.

وی بیان کرد: “متاسفانه کارفرمای شرکت لیست بیمه ماهانه کارگران را در سازمان تامین اجتماعی ثبت نکرده است و این در حالی است که تا ۱۴ اسفند ما مشغول به کار بوده‌ایم و تولید در کارخانه جریان داشته است. کارفرما بارها به ما قول و وعده پرداخت حقوق را داده اما عملی نشده است”.

یکی دیگر از کارگران از طرح شکایت به دستگاه قضائی گفت و افزود: “در همین رابطه شکایتی در دادگستری شهرستان مطرح شده و در حال رسیدگی است”.

او نیز گفت که کارفرما پس از اطلاع از این اقدام قضائی به یکباره آنها را از شرکت اخراج کرده است.

وی افزود: “با اعلام کارفرما قرار است تا ۳۰ بهمن ماه پایان کار کارگران صادر و بطور قطعی اخراج شویم در حالی که تا هفته قبل مدعی بود که بخشی از مطالبات(به میزان چهارماه حقوق) پرداخت خواهد شد و اصلا مسئله اخراج و پایان کار نیز مطرح نبود”.

وی در پایان گفت: “اخراج کارگران به خاطر شیوع ویروس کرونا بهانه‌ای بیش نیست چرا که هیچ واحد تولیدی و صنعتی در ساوه به خاطر کرونا تعطیل نشده و کارگران آن اخراج نشده‌اند”.

شرکت پومر تولیدکننده مبلمان و تجهیزات اداری، سیستم های ریلی و قفسه بندی انبار و همچنین ملزومات دفتری و پروپیلن است و در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه فعالیت می کند.

تجمع کارکنان مخابرات استان زنجان و آذربایجان شرقی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸، جمعی از کارکنان مخابرات استان زنجان در اعتراض به پرداخت نشدن عیدی و مطالباتشان در مقابل ساختمان مرکزی مخابرات این شهر دست به تجمع زدند.

همزمان کارکنان شهر تبریز نیز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات مشابه در مقابل ساختمان مرکزی مخابرات استان آذربایجان شرقی تجمع کردند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.