رسانه خبری پیامِ ایرانی

استقبال گسترده مردم آلمان از اپلیکیشن هشدارکرونا | آلمان | DW


دولت آلمان و ینس اشپان، وزیر بهداشت و درمان این کشور از استقبال گسترده مردم از اپلیکیشن هشدار دهنده کرونا ابراز خوشنودی کرده‌اند.

وزیر بهداشت و درمان آلمان در نخستین واکنش خود خطاب به کنگره سیاست‌های ناظر بر درمان و بهداشت این کشور که به صورت آنلاین برگزار می‌شد گفت: «استقبال مردم از این اپلیکیشن فراتر از انتظار ما بود.»

او در پیام ویدیویی خود گفت اکنون ویروس کرونا برای شیوع خود در آلمان با بیش از شش میلیون مانع روبه‌رو خواهد بود. اشاره اشپان به تعداد پیاده شدن نسخه این اپلیکیشن است.

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های آلمان، مردم این کشور ظرف ۳۰ ساعت پس از انتشار رسمی این اپلیکیشن حدود شش و نیم میلیون نسخه از آن را پیاده و بر روی تلفن‌های هوشمند خود نصب کرده‌اند.

وزیر بهداشت و درمان آلمان گفته است که این کشور می‌تواند به داشتن چنین اپلیکیشن کارآمدی به خود ببالد. او گفت کیفیت این اپلیکیشن به حدی است که می‌تواند حتی برای غول‌های جهان دیجیتال، همچون گوگل و اپل نیز آموزنده باشد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ینس اشپان گفت: «البته این نخستین اپلیکیشن در این زمینه نیست، اما با قطعیت می‌توان گفت که یکی از بهترین‌ها است و چه بسا بهترین نوع آن است.»

وزیر بهداشت و درمان آلمان گفت که مسئولان این کشور برای هماهنگ کردن و اتصال این اپلیکیشن با اپلیکیشن‌های دیگر کشورهای اروپایی با کمیسیون اتحادیه اروپا در تماس هستند.

ینس اشپان، وزیر بهداشت و درمان آلمان و مارکوس سودر، نخست‌وزیر ایالت بایرن (سمت چپ)

ینس اشپان، وزیر بهداشت و درمان آلمان و مارکوس سودر، نخست‌وزیر ایالت بایرن (سمت چپ)

هدف از این اقدام انتقال سریع اطلاعات افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح همه کشورهای اروپایی اعلام شده است. اشپان متذکر شد که اپلیکیشن‌های کشورهای دیگر با اپلیکیشن هشدار دهنده کرونا در آلمان تفاوت‌هایی دارد. از آن جمله، فرانسه اقدام به ضبط و ثبت اطلاعات به طور مرکزی می‌کند.

مشکلات کاربران

بسیاری از کاربران در نصب و استفاده از این اپلیکیشن با دشواری‌هایی نیز روبه‌رو بوده‌اند. برخی از شهروندان به همین منظور با ادارات و مراکز درمانی آلمان تماس گرفته‌اند.

اوته تایشرت، رئیس اتحادیه سراسری پزشکان آلمان در گفت‌وگویی با فرستنده تلویزیونی “ار تی‌ال” گفته است که مردم با تلفن‌های ادارات و مراکز درمانی آلمان بی‌وقفه تماس گرفته‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

او گفته است که تماس‌های بی‌شمار شهروندان به مراتب فراتر از توان این مراکز برای پاسخگویی بوده است. ظاهرا مردم نه تنها با پیاده و نصب کردن این اپلیکیشن دشواری داشته‌اند، بلکه حتی در یافتن شماره تلفن اضطراری پیش بینی شده در این اپلیکیشن نیز با مشکلاتی روبه‌رو بوده‌اند.

هزینه تولید این اپلیکیشن بیش از پیش‌بینی‌های نخستین بوده است. بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، دولت آلمان برای تولید این اپلیکیشن مبلغ ۲۰ میلیون یورو هزینه کرده است. افزون بر آن، نظارت و بهره‌گیری از این اپلیکیشن، مجموعه هزینه‌‌های دولت آلمان در این رابطه را به ۶۹ میلیون یورو تا پایان سال ۲۰۲۱ افزایش خواهد داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.