رسانه خبری پیامِ ایرانی

صدها مورد ابتلا به کرونا در یک کشتارگاه صنعتی آلمان | آلمان | DW


آزمایش کرونا (سارس‌کوو ۲) روی صدها تن از کارکنان مجتمع کشتارگاه صنعتی تونیس (Tönnis) در استان نوردراین وستفالن آلمان نتیجه رعب‌انگیزی داشت:  ۶۵۷ نفر به کووید ۱۹، بیماری ناشی از سارس‌کوو ۲ متبلا شده‌اند.

خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه، ۲۸ خرداد (۱۷ مه) گزارش داد که اکثر مبتلایان در بخش قطعه‌بندی کار می‌کرده‌اند. شماری از آنها زنان و مردانی هستند که فرزندان کودکستانی و دبستانی دارند. به همین دلیل دبستان‌ها و کودکستان‌های منطقه ردا-ویدنبروک تعطیل شدند و پس از تعطیلات تابستانی، در صورت بهبود اوضاع، بازگشایی خواهند شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در منطقه “گوترس‌لو” که این کشتارگاه بزرگ صنعتی در آنجا قرار دارد بیش از ۷ هزار نفر در قرنطینه قرار گرفته‌اند.

روز سه‌شنبه بخشداری منطقه گفته بود که شرکت تونیس وعده داده است، برای افزایش فاصله میان کارکنان بخش قطعه‌بندی، شمار آنها را کاهش دهد و به مقررات بهداشتی، از جمله تهویه مطبوع و دستگاه‌های تابش اشعه فرابنفش اهمیت بیشتری بدهد.

 اتحادیه‌های کارگری و کلیساها از مدت‌ها پیش نسبت به شرایط ناهنجار کاری و استثمار کارگران در صنعت گوشت هشدار می‌دهند

 اتحادیه‌های کارگری و کلیساها از مدت‌ها پیش نسبت به شرایط ناهنجار کاری و استثمار کارگران در صنعت گوشت هشدار می‌دهند

“انسان‌های درجه سه”

به دلیل شیوع گسترده کرونا در برخی از شرکت‌های گوشت و کشتارگاه‌های صنعتی در ایالت‌های نیدرزاکسن و نوردراین-وستفالن، صنعت گوشت در مرکز توجه عمومی قرار گرفته است.

 اتحادیه‌های کارگری و کلیساها از مدت‌ها پیش نسبت به شرایط ناهنجار کاری و استثمار کارگران در صنعت گوشت هشدار می‌دهند.

بیش از همه اوضاع کارگران رومانیایی و لهستانی مورد توجه قرار گرفته است، زیرا آنها به عنوان “کارگر مهمان” به صورت دسته‌جمعی و در مکان‌های دربسته و نسبتا کوچک اسکان داده می‌شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

پتر کوسن، کشیش کاتولیک منطقه در گفت‌وگو با دویچه ضمن انتقاد به این وضعیت، خواستار تغییرات اساسی و ساختاری در صنعت فرآوری گوشت شد.

او گفت، تنها با تغییر شرایط زندگی این کارگران می‌توان از شیوع گسترده سارس‌کوو ۲ جلوگیری کرد.

کشیش کاتولیک ضمن تاکید بر اینکه باید برای هر کارگر یک اتاق مستقل درنظر گرفته شود، اظهار داشت: «زنان و مردان کارگر در این شرایط به‌سرعت فرسوده می شوند. با آنها به گونه‌ای رفتار می‌شود که گویی کرامت انسانی ندارند، انگار آنها انسان درجه سه هستند».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.