رسانه خبری پیامِ ایرانی

پس از آمریکا برزیل بالاترین شمار مرگ ومیر و ابتلا به کرونا را به خود اختصاص داد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

با افزایش شمار فوتی‌ها و تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در برزیل بنا به آمار و داده‌هایی که شامگاه چهارشنبه ۱۷ ژوئن ۲۰۲۰ از سوی وزارت بهداشت این کشور انتشار یافته، برزیل با ۴۶,۵۱۰ فوتی و ۹۵۵,۳۷۷ مورد مبتلا همچنان پس از ایالات متحده آمریکا در ردیف دوم آسیب‌دیده‌ترین کشورهای جهان از پاندمی ویروس کرونا قرار دارد.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها در ۲۴ ساعت منتهی به شامگاه چهارشنبه ۱۲۶۹مورد جدید در اثر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ در برزیل جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که در چین اولین کانون انتشار و شیوع همه‌گیر کرونا ظرف این ۲۴ ساعت تنها ۲۸ تن در چین قاره‌ای به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۲۱ مورد از مبتلایان در پکن پایتخت تشخیص داده شدند.

کمیته ملی بهداشت چین در این‌باره اعلام کرد که ۴ تا از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا از خارج به این کشور آمده‌اند و ۸ مورد جدید مبتلا هیچ‌گونه علائم بیماری را نشان نداده‌اند.

کمیته ملی بهداشت چین روز گذشته از ثبت ۴۴ مورد جدید مبتلا به کرونا خبر داد که ۱۱ مورد آنها از خارج به این کشور آمده و ۱۱ تن دیگر نیز بدون هیچ‌گونه علائمی بودند.

با این وجود در چین تعداد کل مبتلایان به کرونا به ۸۳,۲۹۳ تن رسیده اما تعداد فوتی‌ها همچنان در سطح ۴,۶۳۴ فوتی بدون تغییر مانده است.

از سویی در مکزیک وزارت بهداشت این کشور پنج‌شنبه اعلام کرد که ۴,۹۳۰ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا و ۷۷۰ فوتی در این کشور به ثبت رسیده است که با این تعداد کل مبتلایان به ۱۵۹,۷۹۳ مورد و شمار فوتی‌ها به ۱۹,۰۸۰ فوتی رسیده است.

دولت مکزیک در این‌باره اعلام کرد که شمار دقیق مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ترجیحا بیش از تعداد ثبت شده است.

طبق آماری که توسط خبرگزاری فرانسه و با استناد به منابع رسمی تا ساعت ۱۹:۰۰ به وقت گرینویچ چهارشنبه تهیه شده پاندمی ویروس جدید کرونا از آغاز انتشار آن برای اولین بار در دسامبر سال گذشته در چین، تاکنون دست‌کم باعث فوت ۴۴۵,۲۱۳ تن در جهان شده است.

همچنین از آغاز شیوع کرونا تاکنون رسما بیش از ۸,۲۶۹,۱۷۰ مورد در ۱۹۶ منطقه و کشور جهان به ویروس کووید- ۱۹ مبتلا شده‌ که دست‌کم ۳,۷۸۵,۵۰۰ تن از این بیماری بهبود یافته‌اند.

این در حالی است که آمار و ارقام گزارش شده تنها بخشی از تعداد واقعی مبتلایان به کرونا را نشان می‌دهد، زیرا که بسیاری از کشورها تست‌های تشخیص ابتلا به کرونا را تنها برای حالت‌های پرخطر و کسانی که نیاز به بستری در بیمارستان‌ها را دارند، انجام می‌دهند و برخی کشورها تنها تست‌های تشخیص را در مورد کسانی که با افراد بیمار در تماس هستند انجام می‌دهند و از سوی دیگر برخی کشورهای فقیر از امکانات محدودی برای تشخیص بهره‌مند هستند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.