رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش بیماران کرونا در افغانستان؛ آمریکا بیش از ۴۲ میلیون دالر کمک می‌کند


منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه ۱۸ ژوئن اعلام کرد، آمار مبتلایان و قربانیان بیماران کرونا در این کشور رو به افزایش است و آمریکا برای مبارزه با ویروس کرونا ۴۲٫۵ میلیون دالر به کابل کمک می‌کند.

این وزارت اضافه کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲ بیمار کرونا در این کشور جان باختند و یک هزار و ۵۰۲ بیمار دیگر بهبودیافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به ۵۴۶ نفر و بهبودیافتگان به هفت هزار و ۶۶۰ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت ادامه داد، در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۸ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به ۲۷ هزار و ۵۳۲ نفر رسید.

مسئولان این وزارت از شهروندان این کشور خواسته اند: «با رعایت فاصله فزیکی، پوشیدن ماسک، رعایت بھداشت با شستن مکرر دست‌ھا با آب و صابون و یا پاک کردن دست‌ھا با محلول ضد عفونی‌کنندہ الکول‌دار سھم خویش را در کاھش ابتلا به این مرض مھلک ادا کردہ و باعث نجات جان خویش و کارمندان صحی و خدماتی شوند».

گفتنی است که دراین روزها آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی نیز در این روزها به‌گونه بی‌سابقه خبرهای از جان‌باختن و یا مبتلا شدن عزیزان شان به ویروس کرونا را نشر می‌کنند و یاهم تجارب شان را از چگونگی سپری کردن دوره بیماری‌اش را شریک می‌نمایند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.