رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | محمد امین قاضی با پابند الکترونیکی موقتا آزاد شد


خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته محمدامین قاضی، زندانی سیاسی به صورت موقت از زندان اشنویه آزاد شد. آزادی وی با پابند الکترونیکی صورت گرفته است و با کاهش آمار کرونا باید مجددا جهت تحمل باقی مانده مدت محکومیت خود به زندان بازگردد. وی پیشتر در دادگاه بدوی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال حبس تعزیری کاهش یافته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، هفته گذشته محمدامین قاضی، زندانی سیاسی به صورت موقت از زندان اشنویه آزاد شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است که آزادی این متهم سیاسی با پابند الکترونیکی صورت گرفته و به وی اعلام شده است که تنها می‌تواند در شعاع پنج کیلومتری محل سکونتش رفت و آمد داشته باشد و با کاهش آمار مبتلایان به کرونا، مجددا باید به زندان بازگردد.

این شهروند روز دوشنبه ۲ دی‌ماه ۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیتش به زندان اشنویه منتقل شده بود.

در پی شیوع کرونا در زندان‌ها، محمدامین قاضی حدود دو ماه آزاد و مجددا بازداشت و راهی زندان شده بود.

وی پیشتر به همراه شش تن دیگر به نامهای “یوسف احمدی” فرزند عزیز، “کامل احمدی خانلر” فرزند محمد، “ابوبکر میناپاک” فرزند کریم، “مغدید محمدزاده” فرزند رحیم، “طیب بامروت” فرزند محمد و “کوروش عزیزی” فرزند محمدامین، به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط دادسرای عمومی و انقلاب اشنویه محاکمه و هر کدام به چهار سال حبس محکوم شده بودند.

اواخر پاییز ۹۸، حکم حبس صادره علیه این افراد در دادگاه تجدیدنظر در ارومیه هرکدام از چهار سال حبس به سه سال کاهش پیدا کرده و تایید شده بود.

محمدامین قاضیمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.