رسانه خبری پیامِ ایرانی

انجمن قلم استرالیا خواستار لغو احکام سه عضو کانون نویسندگان شد۴ ساعت،۴ دقیقه

«انجمن قلم استرالیا» در نامه‌ای به سفیر جمهوری اسلامی در این کشور، خواستار لغو احکام زندان برای سه عضو «کانون نویسندگان ایران» شد. 

روسای انجمن‌های قلم در سه شهر ملبورن، پرث و سیدنی در نامه‌ای خطاب به «فریدون حق‌بین»، سفیر جمهوری اسلامی در استرالیا خواستند تا «احکام ناعادلانه» صادره علیه سه عضو کانون نویسندگان ایران به نام‌های «رضا خندان مهابادی»، «بکتاش آبتین» و «کیوان باژن» لغو شود. 

در بخشی از این نامه آمده است: «نگرانی ما برای کیوان باژن، بکتاش آبتین و رضا خندان مهابادی هنگامی به‌شدت افزایش یافت که دریافتیم ماموران امنیتی می‌توانند هر لحظه به خانه‌هایشان حمله و آن‌ها را بازداشت کنند و در میان بحران شیوع کووید-۱۹، به زندان انتقال دهند.» 

انجمن قلم استرالیا در بخش دیگر نامه خود آورده است: «ما نسبت به این که نویسندگان به‌خاطر کار نویسندگی با تهدید و خطرات فیزیکی و سال‌ها حبس روبه‌رو هستند، وحشت زده شدیم. ما به‌ویژه نسبت به این که نویسندگان به‌خاطر کار نویسندگی با تهدید و خطرات فیزیکی و سال‌ها حبس روبه‌رو هستند، وحشت زده شدیم.» 

بکتاش آبتین و رضا خندان مهابادی با دو اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، به شش سال حبس محکوم شده‌اند. کیوان باژن را نیز با همین اتهام، به سه سال و شش ماه حبس محکوم کرده‌اند. این احکام در دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شده‌اند و احکام آن‌ها در اسفند ۱۳۹۸ و در بحبوحه شیوع کرونا، به دایره اجرای احکام منتقل شد.  

این سه نویسنده هر لحظه ممکن است از سوی دایره اجرای احکام برای گذراندن حکم زندان خود فراخوانده شوند.  منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.