رسانه خبری پیامِ ایرانی

قم مرکز مذهبی است؛ قرنطینه آن سخت بودمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

یک عضو کمیسیون بهداشت درباره نقدها به قرنطینه نشدن قم در آغاز تشخیص کرونا و شیوع آن به سایر استان‌های ایران گفت که قرنطینه در مقابله با این بیماری‌ها مفید است، اما قم یک مرکز مذهبی است که رفت‌وآمد در آن زیاد بوده و به نظر می‌رسد قرنطینه در آن زمان سخت بود.

به گزارش انتخاب اصغر سلیمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورا روز سه‌شنبه ۱۰ مارس ۲۰۲۰ درباره شیوه مدیریت بحران در شرایط فعلی و عملکرد ستاد مدیریت بحران گفت: «موضوع شیوع کرونا به‌صورت جهانی رخ داده و مقابله ما با این بیماری نیز باید در سطح جهانی صورت گیرد و نمی‌توانیم به شکل منطقه‌ای با آن برخورد کنیم. این ویروس از چین به سایر نقاط دنیا شیوع پیدا کرده و اقداماتی که ما به‌عنوان یکی از کشورهای درگیر با آن پیش می‌گیریم، باید همگام با سیاست‌های جهانی و کشورهای دیگر باشد.»

نماینده شهر سمیرم در پاسخ به این انتقاد عمومی که اگر مسئولان به‌محض تشخیص بیماری در استان‌های قم و تهران طرح قرنطینه را اجرا می‌کردند، امروز همه استان‌ها با آن درگیر نبودند، می‌گوید: «هرچند قرنطینه در مواردی از این دست خوب است، اما ممکن است برخی افراد مبتلا به آن ظواهر و علائم آن را نداشته باشند.، به هرحال قم یک مرکز مذهبی بوده که رفت و آمد در آنجا زیاد است. یا تهران به‌عنوان پایتخت، افراد زیادی از سایر نقاط کشور در آن حضور دارند. از این جهت، به نظر می‌رسد قرنطینه در آن زمان سخت بود.»

او در همین راستا تأکید می‌کند: «اما امروز با توجه به افزایش حساسیت و پذیرش عمومی، می‌توان کرونا را مهار کرد و به سمت کاهشی پیش برد. شاید در گذشته می‌توانستیم بهتر عمل کنیم، اما امروز هم دیر نیست و اگر مردم طرح قرنطینه خانگی را رعایت نکنند، نمی‌توانیم این بحران را حل کنیم.»

گفتنی است قم پس از تهران با ۷۵۱ مورد ابتلا به کرونا تا به امروز در جایگاه دوم قرار دارد.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت امروز از شناسایی ۸۸۱ مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ ۲۹۱ نفر و همچنین ابتلای ۸۰۴۲ نفر دیگر خبر داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.