رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز پنج‌شنبه ۲۹ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای مانه و سملقان، شازند و شیراز دچار حادثه شدند. طی این حوادث، ۳ کارگر جان خود را از دست دادند و یک کارگر نیز مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: “بعدازظهر دیروز ۲ کارگر که در حال لایروبی یک حلقه چاه در یکی از روستاهای شهرستان شازند بودند به دلیل سقوط در چاه، جان خود را از دست دادند”.

خلجی افزود: “نفر دوم بعد از وقوع حادثه برای دوستس وارد چاه شده بود، که او نیز جان خود را از دست داد”.

وی گفت: “در این خصوص پرونده ای تشکیل و در حال سیر مراحل قانونی است”.

مصدومیت یک کارگر در شیراز

به گزارش ایلنا، امروز پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹، سقوط کارگر ساختمانی درون چاهک آسانسور در شیراز مصدومیت شدید وی را در پی داشت.

بر اساس این گزارش،‌ این حادثه طی روز جاری به آتش‌نشانی شیراز اطلاع داده شد که پس از آن تیم امداد کوهستان از سوی ستاد فرماندهی به محل حادثه واقع در خیابان انقلاب اعزام شد.

با حضور آتش نشانان در محل حادثه مشاهده شد فردی که در حال کار در ساختمان در حال احداث بود ناگهان از طبقه فوقانی به درون چاهک آسانسور سقوط کرده و آتش نشانان بلافاصله با ایمن سازی محل و با استفاده از ابزار نجات خود را به شخص مصدوم در انتهای چاهک آسانسور رساندند و پس از آتل بندی شخص مصدوم و تثبیت کردن کارگر بر روی برانکارد این فرد را به بیرون از چاهک انتقال دادند.

کارگر ساختمانی که دچار وضعیت وخیمی بود جهت ادامه مراحل درمان تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه شد.

مرگ یک کارگر در مانه و سملقان

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی شهرستان مانه و سملقان در استان خراسان شمالی از مرگ مرد ۴۹ ساله اهل روستای محمدآباد بخش مانه در دستگاه خرمن‌کوب خبر داد.

علی حسین رختیانی گفت: “عصر دیروز کشاورز محمدآبادی که در حال کمک به یکی از کشاورزان و کوبیدن محصول گندم وی بود ناگهان بین تراکتور و گاردن دستگاه خرمن‌کوب قرار گرفت و متاسفانه به طرز دلخراشی فوت شد”.

او افزود: “این فرد به همراه پسرش برای گرفتن نوبت خرمن کوب به آن محل رفته بودند و برای تسریع در کار قصد کمک را داشتند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.