رسانه خبری پیامِ ایرانی

وزیر خارجه آمریکا بولتون را ″خائن″ خواند | جهان | DWقرار است چهار روز دیگر کتاب جان بولتون که می‌گوید خاطرات اوست از دوره خدمتش به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، منتشر شود. او به مدت ۱۷ ماه در این سمت بود و با اطلاعاتی که در این مقام به دست آورده، در کتاب خود دست به طرح مسائل بی‌سابقه‌ای درباره ترامپ زده است.

حال مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به یاری ترامپ آمده و مشاور امنیت ملی پیشین او را به خاطر انتشار چنین کتابی خائن خوانده است. وزیر خارجه آمریکا در حساب توییتری خود در این باره نوشته است: «این تاسف‌آور و خطرناک است که آخرین نقش بولتون، نقش یک خائن است که به آمریکا آسیب می‌زند». او گفته است که بولتون اعتماد مردم آمریکا به خود را خدشه‌دار کرده است.

پیش از انتشار عمومی کتاب ۶۰۰ صفحه‌ای بولتون به نام “در آن اتاق اتفاق افتاد” بخش‌هایی از آن علنی شده و نسخه‌هایی از آن در اختیار خبرگزاری‌ها قرار گرفته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

پمپئو در این باره گفته که او کتاب بولتون را نخوانده است اما بر اساس آنچه تاکنون منتشر شده می‌تواند بگوید بولتون یک سری  “دروغ” و “نیمه راست” را پراکنده است. او خطاب «به دوستان» دولت آمریکا در تمام جهان گفته است: «شما می‌دانید که آمریکای پرزیدنت ترامپ یک نیروی نیکو در جهان است».

بولتون در گفت‌وگو با شبکه خبری “ای‌بی‌سی” آشکارا ترامپ را فردی “نالایق” و “نامناسب” برای پست ریاست جمهوری دانسته است. به گفته جان بولتون ترامپ در تمام سال‌های زمامداری خود تنها یک هدف را دنبال می‌کرده است و آن پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری بوده است.

بولتون هم‌چنین گفته پیروزی مجدد برای ترامپ چنان پراهمیت است که او حاضر به زیر پا نهادن مصالح امنیت ملی کشور شده است. از جمله مسائلی که بولتون درباره ترامپ گفته این است که ترامپ در حاشیه دیدار سران بیست از شی جین‌پینگ، رهبر چین خواسته است که با خرید میزان بیشتری از محصولات کشاورزی آمریکا شانس انتخاب او در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ را افزایش دهد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

جان بولتون برای این کتاب از انتشاراتی سیمون و شوستر دو میلیون دلار گرفته است. دولت ترامپ تلاش می‌کند از انتشار آن در روز ۲۳ ژوئن جلوگیری کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.