رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | گزارشی از آخرین وضعیت مصطفی فلاح خیراندیش در زندان اوین


خبرگزاری هرانا – مصطفی فلاح خیراندیش، زندانی سیاسی سابق به صورت بلاتکلیف در قرنطینه بند ۴ زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد. آقای فلاح خیراندیش دیماه ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۴۰ روز با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومان آزاد شد اما در تاریخ ۲۵ خردادماه در جریان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی مبلغ وثیقه به ۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و در نتیجه بازداشت و به زندان منتقل شد. مصطفی فلاح خیراندیش در دهه شصت زندانی بوده و مدت ۱۰ سال را در زندان سپری کرد. 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مصطفی فلاح خیراندیش، به صورت بلاتکلیف در قرنطینه بند ۴ زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد.

آقای فلاح خیراندیش در تاریخ ۵ دیماه ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۴۰ روز با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومان آزاد شد. 

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۲۵ خردادماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شد. در جریان این جلسه مبلغ وثیقه به ۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و در نتیجه آقای فلاح خیراندیش بازداشت و به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

مصطفی فلاح خیراندیش به “اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و هواداری از سازمان مجاهدین خلق” متهم شده است.

یک منبع مطلع در خصوص روند دادگاه به هرانا توضیح داد: “قاضی مقیسه با وجود شیوع کرونا از آقای خیراندیش خواسته تا ماسک خود را برداشته و صحبت کند. همچنین به وی گفته است که ما باید همه شما را در دهه شصت اعدام می‌کردیم و زنده گذاشتنتان اشتباه بود. در جریان دادگاه نه آقای خیراندیش و نه وکیل او اجازه حرف زدن و دفاع نداشتند. نهایتا هم قاضی مبلغ وثیقه را ۸ برابر کرد. آقای خیراندیش مستاجر است و وثیقه ۵۰۰ میلیونی را هم به سختی تهیه کرده بود. قاضی به او گفته است که تاریخ جلسه بعدی پس از صحبت با کارشناس پرونده تعیین خواهد شد”.

این شهروند در دهه شصت زندانی بوده و مدت ۱۰ سال را در زندان سپری کرد. همچنین برادر آقای فلاح خیراندیش نیز در سال ۶۷ اعدام شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.