رسانه خبری پیامِ ایرانی

با تداوم وضعیت قرمز؛ احتمال بازگشت محدودیت‌ها در اهواز و شهرهای اطراف آن 


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در «خوزستان» اعلام کرد که با تداوم وضعیت قرمز در این استان احتمال بازگشت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها در این استان وجود دارد و برای این اقدام منتظر نظر کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی و مصوبات ستاد ملی کرونا تا هفته آینده هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، جمعه ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، رضا نجاتی از تصمیم‌گیری‌های جدید در نشست ستاد ملی مدیریت کرونا خبر داد که بر اساس آن قرار شده به استان‌هایی که وضعیت قرمز دارند اختیاراتی داده شود تا بنابر گزارش دانشگاههای علوم پزشکی نسبت به اعمال محدودیت‌ها اقدام کنند.

او افزود که منتظر مصوبه نهایی ابلاغی در این رابطه هستند.

نجاتی تاکید کرد که استان «خوزستان» فعلا در دایره قرمز کرونا است و هر چند آمار مبتلایان روند ثابتی را طی می کند اما همچنان در «شرایط قرمز» قرار دارد.

او مدعی شد که میزان مرگ و میر و بستری کاهش داشته و بخشی از روند افزایشی مبتلایان همچنان مربوط به افزایش بیماریابی و بخش دیگر مربوط به چگونگی رفتار مردم است.

نجاتی از خوب شدن وضعیت کرونا در استان تا چند روز دیگر در صورتی که مردم تحمل و رعایت کنند، خبر داد.

گفتنی است، طی هفته‌های اخیر وضعیت شیوع بیماری کرونا در خوزستان قرمز شده است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان و فوتی‌های این استان به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

رسانه‌های رسمی گزارش دادند که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در «خوزستان» را ناشی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی عنوان کرده‌اند.

گفتنی است، اعلام آمار کرونا در استان خوزستان طی روزهای اخیر ممنوع شد. روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، در اطلاعیه‌ای، ۱۱ ژوئن اعلام کرد که بنا به دستور شورای عالی اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، مقرر شده که آمار روزانه کرونا در استان‌ها، تنها از طریق شورای عالی اطلاع‌رسانی فوق‌الذکر بوده و توسط سخنگوی وزارت بهداشت به صورت روزانه اعلام شود. این در حالی است که مدتهاست سخنگوی وزارت بهداشت ایران، آمار مبتلایان و موارد فوتی در اثر کرونا را به تفکیک استان‌ها اعلام نمی‌کند اما می‌گوید که استان خوزستان و به ویژه شهر اهواز از نظر شیوع کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.