رسانه خبری پیامِ ایرانی

بیش از ۴۰۰ تن از مزدوران ترکیه در لیبی کشته شدند


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دیدبان حقوق بشر سوریه شنبه ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰ از افزایش تعداد مزدوران ترکیه پیکارجوی در لیبی و همچنین افزایش شمار تلفات و مرگ و میر در میان آنها خبر داد.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه ۴۱۷ تن از مزدوران تحت الحمایه ترکیه که برای مشارکت در جنگ میان شبه‌نظامیان الوفاق و ارتش ملی لیبی به این کشور اعزام شده اند، کشته شدند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه نزدیک به ۳۰ تن کودک از میان کشته شدگان نیروهای وابسته به دولت الوفاق هستند.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین از انتقال گروه‌های جدیدی از مزدوران تحت الحمایه ترکیه به لیبی و بازگشت نزدیک به ۲۶۰۰ تن از مزدوران از لیبی به سوریه طی روزهای اخیر خبر داد.

بنا به این گزارش شمار پیکارجویان مزدور اعزامی به لیبی تاکنون به نزدیک به ۱۵ هزار نفر رسیده است که از جمله آنها نزدیک به ۳۰۰ کودک بین ۱۴ تا ۱۸ سال و اغلب آنها از تیپ سلطان مراد هستند.

این در حالی است که به بنا به این گزارش نزدیک به ۱۸۰۰ تن از مزدوران به پادگان‌های آموزشی ترکیه ملحق شده‌اند تا پس از گذراندن دوره‌های آموزش نظامی به لیبی اعزام شوند.

از سویی و بنا به گزارش مرکز حقوق بشر لیبی پدیده به سربازی گرفتن کودکان برای مشارکت دادن‌شان در جنگ لیبی همچنان ادامه دارد.

مرکز حقوق بشر لیبی در این میان دولت الوفاق، شبه‌نظامیان وابسته به آن و نیروهای نظامی ترکیه را به سوءاستفاده از نوجوانان و کودکان پرورشگاهی و گول زدن آنها برای اعزام به جنگ در مقابل وعده کمک مالی متهم کرد.

مرکز حقوق بشر لیبی اعلام داشت که پدیده به سربازی گرفتن کودکان از سوی گروه‌های شبه‌نظامی الوفاق و ترکیه در لیبی به طور وسیعی گسترش یافته است، از جمله آن در شهر مصراته کودکان را در ازای دریافت حقوق‌ هفته‌ای ۱۰۰۰ دینار لیبی (۲۰۰ دلار) به جبهه‌های نبرد اعزام می‌کنند.

بنا به این گزارش پرورشگاه‌ها از مراکز اصلی به سربازگیری کودکانی است که بدون هیچ‌گونه آموزش نظامی برای جنگ اعزام می‌شوند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.