رسانه خبری پیامِ ایرانی

تعطیلی بیمارستان‌های موقتی در ووهانمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

توقف ابتلای جدید به کرونا در چین باعث شد همه بیمارستان‌های صحرایی و موقتی در شهر ووهان تعطیل شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، توقف ابتلای افراد جدید به ویروس کرونا در چین باعث شد مقامات این کشور اعلام کنند که همه بیمارستان‌های صحرایی و موقتی را که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ساخته بودند، جمع‌آوری کنند.

بر اساس این گزارش، اما چین همچنان در حالت هشدار قرار دارد زیرا آزمایش کرونای اتباع چینی که به کشورشان بازمی‌گردند، مثبت است.

استان مرکزی هوبئی چین، مرکز شیوع ویروس در این کشور، از روزهای نخستین ژانویه ۲۰۲۰، برای اولین بار، حدود ۲۰۰ مورد عفونت جدید را گزارش کرد.

در کل چین در مجموع ۲۰۲ مورد تأیید شده جدید گزارش شده که کمترین میزان آن از ۲۲ ژانویه است. به استثنای عفونت‌های جدید در هوبئی، فقط شش مورد جدید در کشور چین وجود داشت که کمترین میزان آن از ماه گذشته است.

همچنین شمار قربانیان ناشی از شیوع کرونا در کل چین از اواخر روز یکشنبه، به دو هزار و ۱۲۱ نفر رسید که نسبت به روز قبل تنها ۴۲ نفر بیشتر شده است.

استان هوبئی ۴۲ مرگ جدید در اثر کرونا داشته، در حالی که ۳۲ نفر در ووهان جان باختند.

با کاهش تعداد ابتلای افراد جدید به کرونا، پس از ترخیص آخرین دسته از ۳۴ بیمار بهبود یافته در ووهان، اولین بیمارستان ساخته شده برای درمان بیماران کرونایی، بسته شد.

از ۲۸ فوریه، ووهان ۱۶ بیمارستان موقت ایجاد کرد و ۱۳،۰۰۰ تخت بیمارستانی را به عنوان خدمات درمانی، اضافه کرد که در این بیمارستان‌ها تاکنون ۱۲۰۰۰ نفر تحت درمان قرار گرفتند.

به طور کلی، تعداد تخت‌های بیمارستانی در ووهان از ۵۰۰۰ به ۲۳۰۰۰ رسیده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.