رسانه خبری پیامِ ایرانی

احتمال تعویق دور دوم انتخابات مجلس به دلیل شیوع کرونا۱۳ ساعت،۸ دقیقه

رییس ستاد انتخابات کشور احتمال برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهریور ماه  را تایید کرد.

به گزارش ایران وایر، «جمال عرف»، در یک گفتگو، با اشاره به اخباری مبنی بر احتمال برگزاری دومین مرحله انتخابات یازدهمین دوره مجلس، به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور، در شهریور ماه سال ۱۳۹۹ به جای ۲۹ فروردین، اظهار داشت: در رابطه با تغییر زمان انتخابات هنوز با شورای نگهبان رایزنی صورت نگرفته است.

اشاره جمال عرف به سخنان «علی ربیعی»، سخنگوی دولت است که از موکول شدن دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به شهریور ماه سال ۱۳۹۹ خبر داده بود. 

رییس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد، تعویق برگزاری دور دوم مستلزم آن است که در یک ماه آینده از سوی مرجعیت تشخیص، یعنی وزارت بهداشت، وضعیت به ما اعلام شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۱ حوزه انتخابیه به دور دوم کشیده شده است.

جمال عرف افزود: اگر شرایط به سمت عادی شدن پیش برود، انتخابات در همان زمان اعلامی یعنی ۲۹ فروردین سال آینده برگزار می‌شود، اما اگر وزارت بهداشت به ما بگوید که به صلاح نیست، ما در یک ماه آینده با شورای نگهبان مکاتبه خواهیم کرد و روی زمان برگزاری توافق می‌کنیم.

عرف تصریح کرد: یکی از زمان‌هایی که ما پیشنهاد خواهیم کرد شهریور ماه است.

رییس ستاد انتخابات کشور به فوت «فاطمه رهبر» منتخب تهران و «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب آستانه اشرفیه نیز اشاره کرد و گفت : بر اساس قانون نمایندگان جایگزین باید در اولین انتخابات میاندوره‌ای که به احتمال قوی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ خواهد بود، انتخاب شوند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه ۲ اسفند برگزار و با استقبال سرد رای‌دهندگان روبرو شد.

بنا بر آمارهای رسمی، تنها در ده استان بیش از ۵۰ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند و در تهران نیز از هر چهار واجد شرایط رای دادن تنها یک نفر رای داد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.