کارگران شهرداری‌ها و کارگران راه‌آهن در روزهای اخیر به عدم تامین حداقل امکانات پیشگیری از کرونا توسط کارفرما اعتراض کرده‌اند. آن‌ها که اغلب قرارداد موقت دارند و با مشکل دستمزد معوقه نیز روبر هستند گفته‌اند توان پرداخت هزینه خرید دستکش و ماسک را ندارند. کارگران راه‌آهن تصمیم گرفته‌اند در صورت بی‌پاسخ گذاشتن خواست‌هایشان از سوی کارفرما اعتصاب کنند.
شهرداری یاسوج اقدامات پیشگیرانه‌ای برای شیوع ویروس در شهر انجام داده و از جمله جمعه بازار این شهر را تعطیل کرده اما برای کارگران اقدامی صورت نداده است. یک کارگر این شهرداری گفته است سه ماه است حقوق نگرفته و در حالی که با مشکلات معیشتی روبروست و توان تهیه لباس و خوراک برای فرزندانش را ندارد، برای حفظ جان خود و سلامت خانواده‌اش با هزینه شخصی دستکش و ماسک تهیه کرده است.
در روزهای گذشته کارگران شهرهای دیگر ایران از جمله تهران نیز به عدم تامین حداقل امکانات پیشگیری از کرونا توسط شهرداری و پیمانکاران اعتراض کرده بودند.
کارگران راه‌آهن نیز که در روزهای گذشته خبر اعتصاب آن‌ها به علت تعویق مزدها در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بود، به نبود امکانات پیشگیری از ابتلا به کرونا اعتراض کرده‌اند. جمعی از کارگران راهدار در کانال تلگرامی کارگران راه‌آهن نوشته‌اند که در کانکس در هرشیفت سه نفر حضور دارند و هیچ گونه مواد ضدعفونی و حتی دستکش پلاستیکی در اختیار ندارند.
کارگران شرکت‌های پیمانکاری تراورس، سی بی جی، و شرکت فلق نیز اعلام کرده‌اند روز ۲۲ اسفند در تهران، کرج، شمال آذربایجان، اصفهان، قم، اراک و مشهد دست به اعتصاب خواهند زد.