رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران؛ وضعیت هشدار در هفت استان، بازگشایی مدارس و دانشگاهها در ۱۵ شهریور


کرونا در ایرانحق نشر عکس
EPA

وزارت بهداشت ایران موارد جدید ابتلا به ویروس کووید ۱۹ را در شبانه روز گذشته ۲۳۲۲ نفر اعلام کرده که از این تعداد ۵۹۵ نفر در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

مجموع کل مبتلایان تاکنون ۲۰۲ هزارو ۵۸۴ نفر گزارش شده است.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ۱۱۵ نفر هم در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کرونا درگذشته‌اند. به این ترتیب مجموع جان باختگان به ۹۵۰۷ نفر رسیده است.

خانم لاری گفته که استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غربی، گلستان و کردستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

در هفته های اخیر در پی کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی کسب و کارها، بر شمار مبتلایان و درگذشتگان افزوده شده است.

او همچنین گفته که تاکنون ۱۶۱ هزار و ۳۸۴ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

پیشتر حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در ۱۵ شهریور ماه خبر داد.

آقای روحانی گفت که برخی استان‌ها از پیک شیوع کرونا عبور کرده و برخی استان‌های دیگر درگیر این پیک هستند و در شماری دیگر از استان‌ها پیک شیوع هنوز شروع نشده است.

به گفته رئیس جمهور ایران، طرح الزام استفاده از ماسک در مکان‌های ضروری در حال آماده سازی است تا در ستاد مقابله با کرونا تصویب و ابلاغ شود.

آقای روحانی در جلسه امروز این ستاد همچنین تاکید کرد که تعطیلی مشاغل امکان‌پذیر نیست و مردم هم آن را نمی پذیرند.

کرونا در ایران؛ ۵۸ مرگ در یک روز، افزایش موارد تازه

روحانی: تا پایان راه مبارزه با کرونا مسیر زیادی داریم

‘افزایش چهار برابری’ موارد مرگ ناشی از کرونا در هرمزگان

وزارت بهداشت ایران با افزایش شمار مبتلایان به کرونا خواهان وضع مجدد محدودیت‌ها شد

حق نشر عکس
EPA

بازگشایی سالن‌های سینما وتئاتر از فردا

محسن فرهادی، از معاونان وزارت بهداشت از فعالیت مجدد سینماها، تئاترها و مراکز فرهنگی از فردا (اول تیرماه) خبر داده و گفته این مکان‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کار خود را آغاز می‌کنند.

او همچنین گفته که تالارهای پذیرایی در مناطق قرمز همچنان بسته خواهند بود، اما در شهرهای سفید و زرد از فردا آغاز به کار می‌کنند.

آقای فرهادی با اشاره به این که پروتکل‌های بهداشتی همچنان در جامعه کمتر رعایت می‌شود گفت: که هر چند سیاست ما پلمب کردن و تعطیل کردن واحد‌های صنفی نیست، اما مجبوریم در مواقعی که پروتکل‌ها خوب رعایت نمی‌شوند، واحد صنفی متخلف را تعطیل کنیم.

او گفت: طی دو هفته گذشته بیش از ۴۶۰۰ پلمب و تعطیلی واحدهای صنفی صورت گرفته که بخش زیادی از آن به قهوه خانه‌های عرضه کننده قلیان اختصاص داشته است.

در تحولی دیگر استاندار لرستان گفته که روند ابتلا به بیماری کرونا در این استان سیر افزایشی است و روزانه بین ۱۹۰ تا ۲۰۰ نفر به کرونا مبتلا می‌شوند.

استاندار مرکزی هم گفته که آمارمبتلایان و بستری شدگان کرونا در ماه خرداد به نسبت ماه‌های فروردین و اردیبهشت به طور متوسط پنج برابر افزایش داشته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.