رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۳۱ خردادماه، تعدادی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان در مقابل ساختمان استانداری این استان، جمعی از واحدهای خبازی یاسوج در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد، شماری از کارگران شرکت کاشی اصفهان در مقابل درب این کارخانه در نجف‌آباد، گروهی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، عده ای از اهالی روستای عباس آباد شهرستان نهاوند در مقابل استانداری همدان و تنی چند از حواله داران شرکت آذویکو در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز شنبه ۳۱ خردادماه ۱۳۹۹، تعدادی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان در مقابل ساختمان استانداری این استان تجمع  کردند.

عادل حرباوی، سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان دراین‌باره گفت: “کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان حدود پنج ماه حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. کارکنان رسمی و پیمانی شرکت نیز بیش از ۳ ماه حقوق نگرفته و تفاوت چندانی با کارکنان دیگر ندارند”.

وی با ابراز امیدواری از تزریق هرچه زودتر اعتبار برای پرداخت حقوق کارکنان، گفت: “بیش از ۶۳۰ نفر از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از پرداخت نشدن حقوق معوقه خود در مضیقه هستند”.

حرباوی افزود: “۲۴ ماه بیمه و ۴ سال سنوات کارکنان پرداخت نشده است”.

گفتنی است که ۲۱ خردادماه نیز تعدادی از کارکنان این شرکت برای پیگیری معوقات خود در محل ساختمان شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

تجمع خبازان یاسوج

به گزارش فارس، روز شنبه ۳۱ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از واحدهای خبازی یاسوج در اعتراض به قیمت پایین نان در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

یکی از این افراد در این خصوص گفت: “قیمت نان پایین است و مدتی است که خواستار افزایش قیمت نان هستیم در حالی که آرد را از شیراز تامین می‌کنیم”.

سالار حسین‌پور، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با تجمع امروز این افراد گفت: “هم‌اکنون جلسه‌ای با حضور معاون اقتصادی استاندار در همین خصوص در حال برگزاری است”.

وی همچنین با اشاره به احتمال افزایش قیمت نان افزود: “افزایش قیمت نان منوط به نظر استاندار است، ضمن اینکه کیفیت آردها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد”.

تجمع کارگران شرکت کاشی اصفهان

به گزارش فارس، روز شنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران شرکت کاشی اصفهان در مقابل درب این کارخانه در نجف‌آباد تجمع کردند.

یکی از کارگران شرکت در رابطه با مشکلات کاشی اصفهان گفت: “از زمان خصوصی‌سازی این شرکت مشکلات ما نیز آغاز شد. به‌ غیر از بازنشسته‌های این شرکت که هنوز معوقاتی دارند، حدود ۴۰۰ کارگر در این شرکت مشغول به کار هستند که به‌ طور میانگین یک تا دو سال حقوق و مزایا طلب دارند”.

تجمع کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

به گزارش ایلنا، روز شنبه ۳۱ خردادماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه، با انتقال اجتماع صنفی خود به خارج از شرکت، در مقابل ساختمان فرمانداری شوش حاضر شدند تا خواسته‌های صنفی خود را پیگیری کنند.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع گفت: “هدف ما از برپایی تجمع صنفی در محدوده داخلی مجتمع پیگیری مطالبات معوقه بود اما با گذشت چند روز، وقتی با بی‌اعتنایی کارفرما مواجه شدیم، تصمیم گرفتیم این‌بار در مقابل فرمانداری حضور یابیم”.

این کارگر هفت تپه با بیان اینکه بی‌توجهی کارفرما به طولانی شدن زمان پرداخت معوقات مزدی باعث نارضایتی کارگران شده است، افزود: “با احتساب خرداد ماه، کارگران این مجتمع سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند. بخش دیگری از اعتراضات نیز ناشی از عدم پرداخت حق بیمه کارگران در بخش درمان است”.

وی با بیان اینکه همچنان از پرداخت مطالبات پایان خدمت کارگران نی‌بر خبری نیست، تاکید کرد: “در عین حال هزینه بازنشستگی شماری از کارگران کارخانه پرداخت نشده و این کارگران معطل بازنشستگی خود هستند”.

این کارگر در ادامه گفت: “بعد از گذشت ۵  سال از واگذاری مجتمع کشت و صنعت هفت تپه به بخش خصوصی، هنوز وضعیت این مجتمع و کارگران آن به درستی مشخص نیست و مطالبات مزدی آنها با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود”.

تجمع ساکنان روستای عباس آباد شهرستان نهاوند

به گزارش ایلنا، روز شنبه ۳۱ خردادماه ۱۳۹۹، تعدادی از اهالی روستای عباس آباد شهرستان نهاوند در اعتراض به شرایط نامناسب معیشتی خود مقابل استانداری همدان تجمع کردند.

یکی از تجمع‌کنندگان در اینباره گفت: “‌ما برای دادخواهی از مسئولان اینجا تجمع کرده‌ایم. همگی اهل روستای عباس‌آباد و کارگر و دامدار هستیم که  از شرایط مالی مناسبی برخوردار نیستیم”.

او که دلیل اصلی تجمع را قطعی آب روستایشان می داند، اضافه کرد: “در این روستا مراتعی داریم که از سال ۷۵ سندشان به نام روستای عباس آباد به ثبت رسیده است. اهالی روستایی به اسم شیراوند که از شرایط مالی بهتری برخوردارند از اوایل سال جاری مراتع ما را مورد استفاده چرای دام‌های شان قرار داده و آب روستای ما را قطع می‌کنند. متاسفانه به دلیل عدم چرای کافی، گوسفندان‌مان تلف شده‌اند و امروز برای دادخواهی کرده‌ایم”.

به گفته این منبع آگاه با وجود حکمی که از سوی دادستان شهرستان نهاوند صادر شده، اهالی روستای شیراوند حق استفاده از این چراگاه را ندارند.

به گفته معترضان، این افراد ۴ ماه است در این خصوص با استانداری مکاتبه کرده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

تجمع حواله داران آذویکو

روز شنبه ۳۱ خرداد ۹۹، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران دست به تجمع زدند.

گفتنی است که آذویکو با گذشت بیش از یک سال از موعد تحویل خودروها، همچنان تعهد معوق در قبال خریداران دارد.

بهمن سال گذشته جمعی از مالباختگان آذیکو طی نامه‌ای سرگشاده خواستار پیگیری مطالباتشان شده بودند. در نامه مالباختگان آمده بود: “بیش از ۴۰۰۰ نفر مالباخته، در بازه زمانی اردیبهشت تا تیرماه ۹۷ تا اقدام به ثبت نام خودروی mg360 از شرکت صنعت خودرو آذربایجان آذویکو با قیمت قطعی و سررسید تحویل ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۴۰ روزه نموده‌ایم و ۵۰ درصد قیمت خودرو را به صورت نقد در زمان ثبت نام پرداخت نموده‌ایم. حال پس از گذشت بیش از یک سال از موعد تحویل خودروها، این شرکت از تحویل خودروها امتناع کرده و به هیچ وجه پاسخگوی حواله‌داران نمی‌باشد و در جدیدترین اظهار نظر، اعلام کرده است که هیچ خودرویی را تحویل نخواهد داد و حواله‌داران می‌توانند انصراف دهند”.

مراجعات و مکاتبات و شکایات حواله داران این شرکت به مراجع دولتی و نظارتی مانند وزارت صمت هم تاکنون هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته و متاسفانه پاسخگوی مالباختگان نبوده‌اند.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.