رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان در برزیل از یک میلیون گذشت


کرونا در برزیلحق نشر عکس
Getty Images

آمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در برزیل بیش از یک میلیون نفر اعلام شده است. به این ترتیب برزیل بعد از آمریکا دومین کشور در جهان است که شمار مبتلایان آن به بیش از یک میلیون نفر می‌رسد.

وزارت بهداشت برزیل شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته را ۵۴ هزار نفر اعلام کرده که برای این کشور رکوردشکن بوده است.

بیش از ۱۲۰۰ نفر هم برای چهارمین روز متوالی جان خود را در این کشور از دست دادند. مجموع درگذشتگان به حدود ۴۹ هزار نفر رسیده است.

بسیاری بر این باورند که چون هنوز به تعداد کافی آزمایش کرونا گرفته نشده، ارقام واقعی بسیار بالاتر است. متخصصان گفته‌اند برزیل هنوز چند هفته دیگر با اوج شیوع ویروس فاصله دارد.

کشورهای آمریکای لاتین، از جمله شیلی و پرو، در حال حاضر شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا هستند.

معترضان در فرانسه به وزارت بهداشت رنگ سرخ پاشیدند

در فرانسه معترضان به نشانه خون افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، به ساختمان وزارت بهداشت رنگ سرخ پاشیدند.

گفته شده میزان بالای مرگ و میز ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در فرانسه و همچنین نحوه برخورد دولت با کارکنان بخش بهداشتی و پزشکی از جمله دلایل این اعتراضات است.

دولت فرانسه گفته که به کارکنان بخش درمان ۱۵۰۰ یورو به خاطر خدماتشان در دوران شیوع کرونا پاداش می‌دهد. این درحالی است که آنها در اعتراضاتی، دولت را به بی توجهی به کادر درمانی متهم کرده‌اند.

فرانسه تایید کرده که بیش از ۱۹۶ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و نزدیک به ۳۰ هزار نفر هم درگذشته‌اند.

حق نشر عکس
Getty Images

قرنطینه دولتی در دهلی

مقامات هند گفته‌اند هر کسی در دهلی، پایتخت، به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شود، باید به مدت پنج روز در قرنطینه دولتی باشد.

این اقدام که به دنبال افزایش شمار مبتلایان صورت می‌گیرد، انتقادات دولت‌های ایالتی و کارشناسان بهداشتی را برانگیخته است. به گفته آن‌ها چنین کاری فشار بیشتری بر نظام بهداشتی کشور وارد می‌کند، در حالی که با قرنطینه خانگی و کنترل‌های روزانه هزاران نفر با علائم خفیف درمان شده‌اند.

اما در مقابل مقامات دهلی معتقدند که کنترل نکردن کسانی که در قرنطینه خانگی هستند مشکلاتی را به همراه داشته است.

شمار مبتلایان در پایتخت هند در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار نفر و تعداد درگذشتگان حدود دو هزار نفر گزارش شده است.

در اوایل ماه جاری مقامات محلی هشدار دادند که میزان مبتلایان تا پایان ماه آینده میلادی به نیم میلیون نفر خواهد رسید.

تاخیر در لغو محدودیت‌های تردد در پایتخت مکزیک

شهردار شهر مکزیکوسیتی، پایتخت مکزیک، گفته با توجه به افزایش موارد ابتلا، بازگشایی کسب و کارها را تا زمان کاهش شیوع این ویروس به تاخیر می‌اندازد.

انتظار می‌رفت که هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید به عنوانی بخشی از کاهش محدودیت‌های قرنطینه فعالیت‌های خود را از سربگیرند. اما شهردار پایتخت امروز اعلام کرد که این شهر همچنان تا هفته آینده در وضعیت قرمز از نظر اعمال محدودیت‌های تردد باقی خواهد ماند.

همه گیری ویروس کرونا در مکزیک هنوز به نقطه اوج نرسیده است.

تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند. البته گفته می‌شود که در این کشور هم با توجه به نبودن آزمایش های کافی، آمار واقعی احتمالا بیشتر از این است. شیوع کرونا در مکزیکو سیتی بیش از سایر نقاط کشور بوده است.

کرونا در جهان؛ پنج میلیون مبتلا و ثبت بزرگترین جهش روزانه موارد ابتلا

کرونا در جهان: در فاضلاب سه شهر ایتالیا، ماه‌ها پیش از همه‌گیری ‘رد ویروس وجود داشته’

ویروس کرونا و قطب جنوب؛ قرنطینه در انزوا

کرونا؛ پنج کشور با بهترین سیستم بهداشت و درمان در جهان

علائم کرونا چیست و چگونه پیشگیری کنیم؟

در سایر کشورها

  • عربستان قصد دارد از فردا (یکشنبه ۲۱ ژوئن/ اول تیر)، محدودیت های قرنطینه را لغو کند، به این ترتیب تمامی کسب و کارها اجازه فعالیت خواهند داشت. مساجد در مکه بازگشایی می شوند. اما هنوز به زائران اجازه ورود به این کشور برای انجام حج عمره داده نمی‌شود. شمار مبتلایان به بیش از ۱۵۰ هزار نفر رسیده است. مقامات عربستان گفته اند که به زودی در مورد انجام مراسم سالانه حج تصمیم گیری خواهند کرد.
  • در بریتانیا، دولت برای کاهش میزان فاصله اجتماعی از دو متر تحت فشار قرار دارد. مقامات صنایع این کشور گفته اند که رعایت این میزان فاصله در بسیاری از کسب و کارها امکان پذیر نیست و بر اقتصاد تاثیر خواهد داشت.
  • در چین بدنبال شیوع دوباره ویروس کرونا، از تمامی کارکنان بخش تحویل بسته‌ها و مواد غذایی در پکن، پایتخت تست کرونا گرفته می‌شود. به گفته مقامات تقریبا ۲.۳ میلیون تست پیش از این در پکن گرفته شده است. پکن در هفته گذشته شاهد افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا بود. گفته شده که بیشتر موارد ابتلا به یک بازار بزرگ فروش مواد غذایی مرتبط بوده است.
  • به گفته دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا با بیش از ۲ میلیون نفر، بیشتر آمار مبتلایان به کرونا را در جهان داراست. در این کشور نزدیک به ۱۱۹ هزار نفر هم درگذشته‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.