رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۳۰ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در روستای خانلق از توابع شهر شیروان واقع در استان خراسان شمالی بر اثر فرو ریختن یک ساختمان در حال ساخت مصدوم شدند. همچنین بنابر خبری دیگر مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی از مرگ و مصدومیت ۱۶۶ کارگر در این استان طی دو ماه نخست سال جاری خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، تقی دولت آبادی، رییس سازمان اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: “۲ کارگر شیروانی که عصر روز جمعه ۳۰ خردادماه، بر اثر فروریختن ساختمان در حال ساخت، گرفتار شده بودند، از زیر آوار بیرون کشیده شده و نجات یافتند”.

وی افرود: “این ۲ مرد ۳۸ و ۳۵ ساله در یکی از باغ‌های روستای خانلق از توابع بخش مرکزی شیروان، مشغول آرماتوربندی سقف بودند که ناگهان با ریزش سقف، در زیر آوار گیر افتاده و مصدوم شدند”.

وی ادامه داد: “با تماس شهروندان به اورژانس ۱۱۵، همکاران این سازمان به محل اعزام شده و مصدومان حادثه را به بیمارستان امام خمینی شیروان انتقال دادند”.

به گفته وی متاسفانه این ۲ فرد از تمام نواحی بدن دچار آسیب شده‌اند.

روستای خانلق بزرگترین روستای خراسان شمالی است که در فاصلهٔ ۳ کیلومتری شمال شیروان قرار دارد.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد

طی دو ماه نخست سال جاری؛ مرگ و مصدومیت ۱۶۶ کارگر در آذربایجان شرقی

به گزارش ایلنا، علی صفائی فرد، مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: ” ۱۹ نفر در طی دو ماهه اول امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان شرقی جان خود را از دست دادند که همگی آنها مرد بوده است”.

وی ادامه داد: “این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۹ نفر بود به ۱۹ نفر افزایش یافته است”.

صفائی فرد علت فوت این افراد را به اینصورت تشریح کرد: “۱۰نفر به علت سقوط از بلندی، ۴ نفر بر اثر برخورد جسم سخت،۳ نفر بر اثر برق گرفتگی و یک نفر نیز براثر سوختگی و یک نفر نیز به علت خفگی جان خود را از دست داد”.

وی اضافه کرد: “در طی این مدت تعداد ۱۴۷ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۵ نفر زن و بقیه مرد بودند”.

این گزارش می‌افزاید، تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۸ برابر با ۷۸ نفر بود که ۲۵ نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و نیز تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه کننده به پزشکی قانونی در سال ۹۸ برابر با هزار و ۳۲۵ نفر بود که از این تعداد ۳۵ نفر زن و هزار و ۲۹۰ نفر مرد بودند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.