رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار بیماران کرونا در افغانستان از مرز ۲۸ هزار نفر گذشت


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه ۲۰ ژوئن اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴۶ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به ۲۸ هزار و ۴۲۴ نفر رسید.

این وزارت اضافه کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ بیمار کرونا در این کشور جان باختند و ۳۳۰ بیمار دیگر بهبودیافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به ۵۶۹ نفر و بهبودیافتگان به هشت هزار و ۲۹۲ نفر رسید.

در همین حال، ریاست صحت عامه(بهداشت) ولایت بلخ در شمال افغانستان اعلام کرده که ۹۹ نفر از کادر پزشکی در این ولایت به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح»، نظام‌الدین جلیل‌، رییس اداره صحت عامه ولایت بلخ با تایید این خبر گفت، مبتلایان شامل ۶۵ داکتر(پزشک)، ۱۸ کارمند صحی، هفت قابله، پنج نرس و چهار کارمند لابراتوار می‌شوند.

گفتنی است که ولایت‌های کابل، هرات، بلخ، قندهار و پکتیا بیشترین افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند. احمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان در سفری به ولایت هرات جمعه ۱۹ ژوئن یک تفاهم‌نامه همکاری را با داکتران بدون مرز امضا کرد که بر بنیاد آن، داکتران بدون مرز شفاخانه کوید ۱۹ «شهید عبدالواحد رازی» در ولایت هرات را در زمینه‌های تجهیزات پزشکی و خدمات صحی همکاری می‌کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.