رسانه خبری پیامِ ایرانی

کشته و زخمی شدن شش نفر  در اثر حمله مردی با چاقو در بریتانیا | جهان | DW


غروب شنبه ۳۱ خرداد (۲۰ ژوئن) شهر ردینگ بریتانیا شاهد یکه حمله مرگبار با چاقو بود. این حمله پس از برگزاری تظاهرات آرام مردم این شهر علیه نژادپرستی روی داده است. فرد مهاجم با چاقو به گروه‌هایی از مردم در پارکی واقع در مرکز این شهر حمله‌کرده است.

روز یکشنبه ۲۱ ژوئن پلیس و نیروهای ضدترور بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای اطلاعات بیشتری درباره حمله خونین در ردینگ منتشر کردند.

گفته می‌شود در جریان یک حمله با چاقو در این شهر جنوبی بریتانیا، سه نفر کشته شده‌اند. سه فرد دیگر نیز به شدت مجروح شده‌اند. محل وقوع این حمله پارک “فوربوری گاردنز” واقع در مرکز شهر ردینگ بوده است. پلیس اعلام کرده است که فردی ۲۵ ساله در همین پارک در ارتباط با این حمله دستگیر شده است.

یکی از شاهدان این حمله به رسانه‌ها گفته است: «پارک تقریبا پر از آدم بود. خیلی‌ها آنجا با دوستان خود نشسته و سرگرم شادنوشی بودند که یک‌باره مردی تنها به آن‌ها حمله کرد و کلماتی نامفهوم بر زبان آورد.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

فرد مهاجم ابتدا به یک گروه ده نفره از افرادی که در پارک حضور داشتند با چاقو حمله کرده و شماری از آن‌ها را از ناحیه گردن و بالاتنه مجروح کرده است. آنگاه او به سوی گروه دیگری دویده و عده‌دیگری را مورد حمله قرار داده است.

انگیزه حمله در پرده ابهام

این حمله در مرحله نخست تحقیقات به‌مثابه حمله‌ای تروریستی ارزیابی نشده است. این در حالی است که ایان هانتر، کمیسر ناظر بر این حمله به رسانه‌ها گفته است که در تحقیق پیرامون انگیزه فرد مهاجم پلیس هیچ امکانی را منتفی نمی‌داند.

از همین رو، نیروهای ضدترور بریتانیا نیز به موازات پلیس محلی در تحقیق پیرامون انگیزه فرد مهاجم فعالیت می‌کنند. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا از بابت وقوع این حمله ابراز تاثر نموده است.

پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا نیز این حمله را حمله‌ای “بی معنی” به مردمی دانسته است که بر آن بوده‌اند غروب شنبه را در کنار خانواده و دوستان خوش باشند. پاتل با خانواده قربانیان این حمله ابراز همدردی کرده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

حدود دو ساعت پیش از وقوع این حمله خونین، تظاهراتی آرام و مسالمت‌آمیز در شهر ردینگ علیه نژادپرستی برگزار شده بود. پلیس ارتباطی بین این تظاهرات و این حمله خونین نمی‌بیند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.