رسانه خبری پیامِ ایرانی

برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین سال تشکیل شورای ملی مقاومت ایران


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

ایرانیان، حامیان سازمان مجاهدین خلق ایران، شورای ملی مقاومت ایران به همراه بسیاری از سیاستمداران مشهور از هر دو طرف اقیانوس اطلس روز شنبه ۲۰ ژوئن در یک کنفرانس مجازی، بزرگداشت چهلمین سال تشکیل شورای ملی مقاومت برای مبارزه با رژیم حاکم بر ایران را برگزار کردند.

در این کنفرانس مقامات برجسته و معروف از کشورهای مختلف جهان برای ابراز همبستگی و همدردی با مردم ایران برای برقراری آزادی ، دموکراسی و حقوق بشر در ایران، در این کنفرانس مجازی شرکت کردند.

در این کنفرانس مریم رجوی ، عضو برجسته سازمان مجاهدین خلق و رئیس شورای ملی مقاومت ایران، سخنران اصلی بود.

خانم رجوی در سخنان خود ضمن تقدیر از فداکاری‌های اعضای شورای ملی مقاومت ایران در دهه‌های «سرنوشت ساز » گذشته، قتل عام تابستان سال ۱۹۸۸ زندانیان سیاسی در زندان‌های رژیم ایران، حملات و توطئه ها علیه اعضای مقاومت در سراسر جهان را بیان کرد.

خانم رجوی گفت:«نسل عصیانگر که در قیام‌های فعلی مردم ایران ظهور کرده است ، از حقانیت آن فداکاری‌ها شکوفا شده است».

او گفت: «قیام هایی که از دسامبر سال ۲۰۱۷ آغاز شد و به اوج خیزش خشمگین در نوامبر ۲۰۱۹ رسید ، استراتژی (مقاومت) را که در ۲۰ ژوئن ۱۹۸۱ آغاز شد ، در خیابان های ایران به بار آورد. این استراتژی اکنون با صدای بلند و روشن صحبت می کند».

سناتور پیشین آمریکا رابرت توریسلی از ایالاتمتحده آمریکا به کنفرانس پیوست.

او در سخنانی گفت: «آنچه ما اعتقاد داریم پیروزیمتعاقب آن است که بیش از افق است حضور در این مبارزه در ۳۰ سال گذشته یکی از افتخارترین نبردهای زندگی من بوده است. وقتی تاریخ انقلاب جدید ایران نوشته شود ، آنها به رهبری و تصمیمات گرفته شده توسط مقاومت ایران افتخار می‌کنند».

او افزود: «از خانم رجوی، برای دادن چنین فرصتی به من برای پیوستن به این نبرد. سپاسگزارم شما نه تنها جنبش و مبارزات خود را ادامه داده اید ، بلکه مردم خود را نیز نجات داده‌اید. تاریخ به سمت عدالت حرکت می‌کند، و عدالت در این مورد موفقیت و پیروزی است».

بارونس سندی ورما ، عضو مجلس اعیان انگلستان ، در سخنان خود گفت: «ما باید چهار دهه قربانی طولانی را که به دست آورده ایم را بیاد آوریم. بیش از ۱۲۰،۰۰۰ عضو سازمان مجاهدین خلق شکنجه و اعدام شده‌اند. با این حال رژیم نتوانسته است جنبش مقاومت به رهبری خواهرم عزیزم مریم رجوی را ساکت کند».

در این کنفرانس شخصیت‌های مختلفی از احزاب سیاسی اروپا و آمریکا و برخی مقاماهای سابق در این کشورها سخنرانی کردند.

شخصیت‌های سیاسی شرکت کننده در کنفرانس خواستار طرد نمایندگان جمهوری اسلامی از نهادهای بین المللی و انزوای کامل رژیم ایران شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.