رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران؛ طرح زوج و فرد در مدارس پرجمعیت اجرا می‌شود


حق نشر عکس
EPA

وزیر آموزش و پرورش ایران از اجرای طرح زوج و فرد در مدارس در سال جدید تحصیلی به دلیل شیوع کرونا خبر داده و گفته که مدارس پرجمعیت در سال تحصیلی آینده به دو گروه تقسیم می شوند.

به گفته محسن حاجی میرزایی به این ترتیب عده ای سه روز در هفته در روزهای زوج و عده ای هم در روزهای فرد به مدرسه می روند.

هر چند روز گذشته حسن روحانی، رئیس جمهور از بازگشایی مدارس و دانشگاهها در ۱۵ شهریور با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد، اما امروز معاون وزارت علوم گفته که دانشگاهها براساس آمادگی در این تاریخ فعالیت‌های خود را آغاز می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شرایط فعلی شیوع گسترده کرونا در کشور گفت که سناریوهای مختلفی پیش بینی شده از جمله این که ممکن است بخشی از آموزش ها از طریق فضای مجازی و بخشی بصورت حضوری برگزار شود.

افزایش شمار مراجعان به بیمارستان‌های تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران از افزایش شمار مراجعان به بیمارستان‌های پایتخت ایران در رابطه با شیوع کووید-۱۹ خبر داده است.

علیرضا زالی گفته: “در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان، افراد بستری و مرگ و میرها در حال تغییر است. موج جدید بیماران کووید ۱۹ فشار کاری مضاعف‌تری را به سیستم و بهداشت و درمان، خصوصا کادر پرستاری وارد می‌کند.”

پیشتر معاون پرستاری وزارت بهداشت ایران از اعزام ۴۰ پرستار ویژه بخش مراقبت های ویژه (آی سی یو) به استان خوزستان در پی افزایش شیوع کرونا در این استان خبر داده بود.

سخنگوی وزارت بهداشت امروز اعلام کرد که شماری از استان‌ها از جمله استان‌های خوزستان، هرمزگان، آذربایجان شرقی و کرمانشاه در “وضعیت قرمز” قرار دارند.

سیما سادات لاری گفته که در شبانه روز گذشته ۲۳۶۸ مورد جدید ابتلا گزارش شده، به این ترتیب مجموع مبتلایان به ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسیده است. این در حالی است که گفته می‌شود آمار واقعی ممکن است بسیار بیشتر از آمار رسمی باشد..

شمار درگذشتگان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۶ نفر اعلام شده و در مجموع تاکنون ۹۵۰۷ نفرجان باخته‌اند.

حق نشر عکس
EPA

احتمال تعطیلی سرویس حمل و نقل عمومی در شیراز

در همین حال یک مقام حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفته با توجه به شیوع گسترده کرونا در این شهر، تعطیلی مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی بررسی می‌شود.

مجتبی زوربخش گفت سیستم حمل و نقل شیراز از دهم خرداد فعالیت خود را دوباره آغاز کرد، اما شیوع کرونا در این شهر باعث شده که با نظر شهردار تعطیلی مجدد آن بررسی شود.

شیراز در هفته‌های اخیر شاهد افزایش شمار مبتلایان به کرونا بوده است.

تعطیلی پارک ها و سواحل در استان بوشهر

براساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا در بوشهر تالارهای پذیرایی، پارک‌ها و سواحل در این استان تعطیل شده است.

استاندار بوشهر وضعیت استان را نگران کننده خوانده است.

عبدالکریم گراوند گفت که تا شب گذشته ۴۴۲۲ مورد ابتلا به کرونا در این استان شناسایی شده است. او شمار درگذشتگان را ۴۵ نفر اعلام کرد.

بر اساس گزارش‌ها کاهش محدودیت های اعمال شده در هفته اخیر باعث افزایش شمار مبتلایان به کرونا و مرگ و میر شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.