رسانه خبری پیامِ ایرانی

حمله با چاقو در شهر ردینگ بریتانیا ″حادثه‌ای تروریستی″ است | جهان | DW



پلیس بریتانیا روز یکشنبه، اول تیر (۲۱ ژوئن) اعلام کرد که واحد ضدترور تحقیقات پیرامون حمله روز شنبه را به عهده گرفته است، زیرا شواهد نشان می‌دهند که این واقعه یک اقدام تروریستی بوده است.

روز شنبه مردی با چاقو به دو گروه از شهروندان عادی که برای استراحت به پارک رفته بودند حمله کرد. به گفته مقامات بریتانیایی، سه نفر جان باخته‌اند و سه نفر دیگر به‌شدت زخمی شده‌اند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا این حادثه را “یک عمل شرم‌آور” خواند و با خانواده‌های قربانیان و  بازماندگان این حدثه ابراز همدردی کرد.

او اظهار داشت که یکی از پیامدهای این حادثه، تغییر رویه در مقابله با اقدامات تروریستی خواهد بود. جانسون تصریح کرد، در این راستا اگر لازم باشد قوانین هم تغییر خواهند کرد.

دستگیری یک مظنون

این حادثه در شهر ۲۲۰ هزاری ردینگ واقع در ۷۰ کیلومتری لندن اندکی پس از تظاهرات مخالفان نژادپرستی که در همان نزدیکی برگزار شده بود رخ داد.

یک سخنگوی پلیس ضمن بیان این که در این رابطه یک مرد لیبیایی ۲۵ ساله دستگیر شده است تاکید کرد که تاکنون هیچ ارتباطی بین تظاهرات ضد نژادپرستی و این حمله مشاهده نشده است.

از قرار معلوم، مهاجم به تنهایی عمل کرده و شریک جرم ندارد.

بریتانیا در سال‌های اخیر چندین بار شاهد عملیات تروریستی بوده است. اوایل فوریه سال جاری یک اسلام‌گرای افراطی در لندن  سه رهگذر را زخمی کرد و خود با شلیک گلوله ماموران پلیس کشته شد.

در اواخر نوامبر ۲۰۱۹ نیز یک مهاجم با چاقو به رهگذران در کنار پل بریج لندن حمله کرد. او نیز پس از کشتن دو نفر و زخمی کردن شماری دیگر، به ضرب گلوله پلیس از پا درآمد.

گروه تروریستی “دولت اسلامی” (داعش) مسئولیت هر دو حمله را به‌عهده گرفت.





منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.