رسانه خبری پیامِ ایرانی

کاربران شبکه‌های اجتماعی: برنامه انتخاباتی ترامپ را برهم زدیم | جهان | DWتیم انتخاباتی دونالد ترامپ گفته بود که شامگاه شنبه، ۳۱ خرداد (۲۰ ژوئن) در سخنرانی انتخاباتی رئیس جمهور در تالسا، واقع در ایالت اکلاهما، یک‌صد هزار نفر شرکت خواهند کرد.

ترامپ در پیامی توئیتری این رقم را “تصحیح” کرد و نوشت، “نزدیک به یک میلیون نفر” تقاضای کارت ورود رایگان به سالن سخنرانی کرده‌اند.

بر این اساس بود که تیم تبلیغاتی به فکر ایجاد امکانات در محوطه جلوی سالن افتاد تا “صدها هزار” مشتاق رئیس جمهور بتوانند از سخنان او بهره ببرند.

اما ترامپ و یاران او در شب اجرا با پدیده عجیبی روبرو شدند: به‌رغم تبلیغات گسترده و شمار بیش از حد بالای بلیط‌های سفارشی، حتی سالن ۱۹ هزار نفره هم پر نشد!

تیم مورتاگ، مسئول ارتباطات تیم انتخاباتی ترامپ در واکنشی عجولانه مدعی شد که “تظاهرکنندگان تندرو و رسانه‌ها” تلاش کرده‌اند، مانع شرکت هواداران رئیس جمهور در این جلسه شوند.

هنگام برگزاری کارزار انتخاباتی ترامپ در تالسا تظاهراتی علیه نژادپرستی برگزار شد. تظاهراتی که بنا بر گزارش رسانه‌ها تعداد کمی در آن شرکت کرده بودند و به گفته سخنگوی پلیس آرام و مسالمت‌آمیز بوده است.

نقش فعالان شبکه‌های اجتماعی

اکنون نیویورک تایمز گزارش داده است که کاربران تیک توک و طرفداران گروه موسیقی پاپ کرهای (K-Pop) ادعا می‌کنند، برای خدشه‌ وارد کردن به برنامه تبلیغاتی ترامپ صدها هزار بلیط سفارش داده‌اند.

پس از آنکه تیم انتخاباتی ترامپ از طریق توییتر برای دریافت بلیت رایگان فراخوان داده بود، گروه موسیقی کره‌ای از طرفداران خود خواسته است بلیط سفارش بدهند اما در برنامه شرکت نکنند.

شماری از کاربران تیک توک هم به این فکر افتاده‌اند و برای دریافت بلیط اقدام کرده‌اند.

به گزارش نیویورک تایمز آنها برای اینکه برنامه‌شان لو نرود، پست‌های خود در تیک توک و شبکه آلت‌تیک‌توک را پس از یک یا دو روز حذف می‌کرده‌اند.

ترامپ در سخنرانی خود در سالن تالسا از جمله به رقیب انتخاباتی دموکرات خود جو بایدن تاخت و مدعی شد، پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات به معنای آن است که هیچ شهروند آمریکایی ‌نتواند احساس امنیت بکند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.