رسانه خبری پیامِ ایرانی

‘گزارش ها درباره نقش کاربران تیک‌تاک در کاهش تعداد حاضران در سخنرانی ترامپ’


سخنرانی دونالد ترامپ نخستین گردهمایی انتخاباتی او پس از شیوع ویروس کرونا بودحق نشر عکس
Reuters

Image caption

سخنرانی دونالد ترامپ نخستین گردهمایی انتخاباتی او پس از شیوع ویروس کرونا بود

فعالان سیاسی شبکه های اجتماعی می گویند کاربران شبکه اجتماعی تیک‌تاک عامل خالی ماندن بخشی از محل از سخنرانی انتخاباتی دونالد ترامپ در شهر تولسا در ایالت اکلاهما بوده اند.

الکساندریا اکاسیو کورتز نماینده دموکرات کنگره آمریکا گفته است تعداد زیادی از درخواست‌های بلیت برای شرکت در گردهمایی آقای ترامپ را کسانی از شبکه اجتماعی تیک‌تاک فرستاده بودند که قصد شرکت در این برنامه انتخاباتی را نداشتند.

خانم کورتز در توییتر نوشت: “عملا چند نوجوان در تیک‌تک که با درخواست های غیرواقعی به کارزار ترامپ حمله بردند، شما را به لرزه در آوردند. آنها شما را فریفتند که یک میلیون نفر می خواهند در مراسم نژادپرستانه شما و برای پر کردن ورزشگاه در زمان شیوع کووید-۱۹ مراجعه کنند.”

او از فعالان هوادار موسیقی پاپ کره جنوبی موسوم به کی پاپ هم برای پیوستن به این کارزارتشکر کرد.

با این حال، کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با انتشار بیانیه ای تاثیرگذاری فعالان در شبکه های اجتماعی بر تعداد حاضران در گردهمایی انتخاباتی تولسا را رد کرده است.

به گفته برد پاسکال، رییس کارزار انتخاباتی آقای ترامپ، اولویت بندی حضور هواداران در تجمعات انتخاباتی بر اساس زمان مراجعه آنها به محل گردهمایی است.

آقای پاسکال پیش از برگزاری این گردهمایی از ثبت نام ۸۰۰ هزار نفر برای شرکت در نخستین تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ پس از همه گیری ویروس کرونا که شنبه در تولسا برگزار شد، خبر داده بود.

تعداد حاضران در این تجمع انتخاباتی کمتر از گنجایش ورزشگاه محل برگزاری آن بود.

اداره آتش نشانی شهر تولسا تعداد حاضران را ۶۲۰۰ نفر اعلام کرده ولی کارزار انتخاباتی آقای ترامپ تعداد حاضران را دوازده هزار نفر عنوان کرده است.

گنجایش ورزشگاه محل برگزاری گردهمایی آقای ترامپ در شهر تولسا ۱۹ هزار نفر اعلام شده است.

آقای پاسکال حضور تظاهرکنندگان مخالف در اطراف محل تجمع و گزارش های رسانه ها درباره خطر شیوع ویروس کرونا را علت عدم حضور بخشی از علاقمندان در سخنرانی آقای ترامپ عنوان کرده است.

تعداد ثبت نام شدگان غیرواقعی مشخص نشده است ولی دعوت های اولیه برای ثبت نام غیرواقعی که از طریق یکی از کاربران تیک‌تاک منتشر شد، با استقبال ۷۰۰ هزار نفر همراه شد.

هواداران موسیقی پاپ کره جنوبی موسوم به کی پاپ که در هفته های گذشته به طور چشمگیری در کارزارهای ضدنژادپرستی در شبکه های اجتماعی حاضر بودند هم در این کارزار حضور داشته اند.

به گفته استیو اشمیت، استراتژیست سیاسی در آمریکا، تعداد زیادی از نوجوانان بدون این که قصد شرکت در این تجمع انتخاباتی را داشته باشند، از طریق آنلاین برای حضور در این برنامه ثبت نام کرده بودند.

آقای اشمیت که از منتقدان آقای ترامپ است، در توییتر نوشت دختر ۱۶ ساله او به همراه دوستانش از طریق شبکه های اجتماعی صدها بلیت برای حضور در محل سخنرانی آقای ترامپ رزرو کرده بودند.

سخنان آقای اشمیت با تایید تعداد دیگری از والدین کاربران نوجوان شبکه های اجتماعی همراه بوده است.

تعداد زیادی از هواداران آقای ترامپ از روزهای قبل از برگزاری گردهمایی انتخاباتی او به شهر تولسا در ایالت اکلاهما رفته بودند.

مقام های بهداشتی در این شهر نگرانی هایی را درباره احتمال رشد شیوع ویروس کرونا در این شهر به خاطر رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی در این مراسم اعلام کرده بودند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.