رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی از اعدام ۴ زندانی در کرج و دزفول


خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در دزفول و کرج که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمدیار ممبینی، رئیس دادگستری دزفول گفت: “سه زندانی که محکوم به اعدام بودند، با بخشش اولیای دم، از مرگ رهایی یافتند”.

وی افزود: “اعضای شعبه ۱۲ شورای حل اختلاف دزفول توانستند طی یک ماه با برگزاری چند جلسه برای جلب رضایت اولیای دم، سه نفر را که در پرونده‌های جداگانه به اتهام «قتل» محکوم به اعدام شده بودند، از چوبه دار رها کنند”.

رهایی از اعدام یک زندانی پس از ۱۱ سال در کرج

به گزارش همشهری، زندانی جوانی که در جریان یک درگیری خانوادگی، همسر خود را به قتل رسانده بود، پس از ۱۱ سال با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران، رضایت خانواده مقتول را جلب کرد و از مجازات مرگ رهایی یافت.

این زندانی پیشتر از بابت اتهام «قتل» توسط شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم و این حکم در شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور نیز تأیید شده بود.

بر اساس این گزارش، اولیای دم برای اجرای حکم اعدام دامادشان باید تفاضل دیه پرداخت می‌کردند. به این ترتیب خانواده کبری درخواست مهریه مقتول را کرده و مهریه به ازای تفاضل دیه پرداخت شد.

در این گزارش آمده است که با پرداخت تفاضل دیه، خانواده مقتول چندین بار درخواست اجرای حکم اعدام کرد اما هر بار این زندانی موفق به دریافت مهلت می‌شد تا اینکه مدتی قبل متهم برای اجرای حکم در زندان رجایی شهر کرج پای چوبه دار رفت. بار دیگر واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران به سرپرستی محمد شهریاری، رئیس دادسرای امور جنایی پایتخت وارد عمل شده و در نهایت موفق شدند از اولیای دم رضایت بگیرند.

با رضایت خانواده مقتول پس از ۱۱ سال، متهم از مجازات مرگ رهایی یافت و به زودی در دادگاه کیفری پایتخت از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه خواهد رفت.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.