رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعضا و هیات‌رییسه کمیسیون امور داخلی و شوراها انتخاب شدند۴۵ دقیقه

اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس یازدهم تعیین و آن‌ها هیات‌رییسه کمیسیون برای سال اول را انتخاب کردند.

به گزارش «ایران‌وایر» پس از تعیین اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراها، اولین جلسه این کمیسیون در روز یکشنبه اول تیر ۱۳۹۹ با دستور انتخاب هیات‌رییسه تشکیل و اعضای هیات‌رییسه برای سال اول انتخاب شدند.

مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون امور داخلی و شوراها در محدوده سیاست داخلی، نیروی انتظامی، اطلاعات و امنیت داخلی و شهرداری‌ها وظایف محوله را انجام می‌دهد. وزارت کشور، نیروی انتظامی، شوراها و شهرداری‌های کل کشور ازجمله دستگاه‌های دولتی، عمومی و انتظامی تحت نظارت کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس است. 

اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراها

استانداران، فرمانداران و بخشداران سابق، پرسنل نیروی انتظامی و شهرداران معمولا اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراها را تشکیل می‌دهند. هیات‌رییسه مجلس، اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراها را به این شرح برگزیدند:

انتخابات هیات‌رییسه

اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراها در اولین جلسه رسمی که در روز یکشنبه اول تیر ۱۳۹۹ برگزار شد رای به ریاست «محمدصالح جوکار» دادند. پیش‌تر از محمدصالح جوکار به‌عنوان نامزد ریاست کمیسیون امنیت ملی یاد شده بود ولی او به کمیسیون شوراها منتقل شد کمیسیونی که داوطلب چندانی نداشت و به‌سختی به حد نصاب رسید.

انتخابات هیات‌رییسه کمیسیون هرسال برگزار می‌شود. برای اجلاسیه اول، اعضای هیات‌رییسه کمیسیون امور داخلی و شوراها به این شرح انتخاب شدند:

اعضای کمیته‌های جانبی کمیسیون امور داخلی و شوراها و هیات‌رییسه آن در جلسات آتی کمیسیون انتخاب خواهند شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.