رسانه خبری پیامِ ایرانی

افشین حسین پناهی بعد از پنج روز مرخصی به زندان بازگشت


 

هەنگاو: افشین حسین پناهی، فعال مدنی و زیست محیطی اهل دهگلان پس از پنج روز مرخصی بە زندان بازگشت.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، روز چهارشنبە ٢ بهمن ٩٨ (٢٢ ژانویە ٢٠٢٠)، افشین حسین پناهی، زندانی سیاسی اهل دهگلان کە بە تازگی با وثیقە ۵٠٠ میلیون تومانی بە مرخصی اعزام شدە بود، پس از پنج روز دوبارە بە زندان مرکزی سنندج بازگشت.

امجد حسین‌پناهی، فعال حقوق بشر و برادر رامین و افشین حسین‌پناهی، گفت: « افشین مدت هاست از درد پا و کمر رنج می کشد و خانواده تقاضا کرده بودیم که وی را خارج از زندان درمان کنیم که بعد از درخواست مکرر خود افشین و خانواده با مرخصی‌اش موافقت شد، اما متاسفانه وی بعد از پنج و اینکه هنوز بطور کامل سلامتی خویش را بدست نیاآورده، امروز سه شنبه به زندان بازگشت.»

افشین حسین پناهی، فعال مدنی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را در کارنامه خود دارد، آبان ماه  ۱۳۹۶ در شعبه یکم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی سعیدی به اتهام برگزاری مراسم نوروز و همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران به هشت سال و نیم زندان محکوم شد.

‏‎وی پیش‌تر در تاریخ ۵ تیرماه ۹۶، سه روز پس از بازداشت رامین حسین پناهی، در منزل شخصی خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

حکم اعدام رامین حسین پناهی، روز شنبە ١٧ شهریور ٩٧ همراه با لقمان مرادی و زانیار مرادی در زندان رجایی شهر کرج بە اجرا در آمد.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.