رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | خشونت خانگی؛ گزارشی از آخرین وضعیت قربانی همسرآزاری در رودبار


خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱ تیرماه، مژگان مهدوی، زن جوانی که در رودبار مورد آزار و شکنجه جسمی همسرش قرار گرفته بود، در حالی از بیمارستان مرخص شد که به گفته برادرش نمی‌تواند قدم از قدم بردارد، همه بدنش کبود است و دندان‌هایش هم به ‏شدت آسیب دیده است. همسر این زن نیز که پیشتر او را بخاطر وجین نکردن مزرعه، مورد ضرب و شتم شدید قرار داده بود روز گذشته بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری آنلاین، روز یکشنبه ۱ تیرماه ۱۳۹۹، مژگان مهدوی، زن جوانی که در رودبار مورد آزار و شکنجه جسمی همسرش قرار گرفته بود، از بیمارستان مرخص شد.

برادر وی در توضیح جزئیات بیشتر این حادثه می‌گوید: “خواهرم نمی‌تواند قدم از قدم بردارد. چند بار ‏از سر و ستون فقراتش عکسبرداری شد. به ما گفتند شکستگی استخوان ندارد اما همه بدن او کبود است. دندان‌هایش هم به ‏شدت آسیب دیده است. چشم و صورتش به ‌حدی ورم کرده که اصلا نمی‌تواند جایی را ببیند. با این حال بیمارستان او را مرخص کرد ‏و الان هم  پیش خودمان است‎”.

بر اساس این گزارش، مژگان چند سال قبل با این مرد ازدواج کرد و با وجود اختلاف سنی زیاد صاحب یک پسر به نام اسماعیل شد. اسماعیل الان سه ‌ساله است. آن طور که برادر مژگان می‌گوید، اسماعیل هم همراه مادرش به خانه پدری آمده است. برادر زن جوان می‌گوید: “ما فقط طلاق خواهرم را می‌‏خواهیم. چون شوهرش بارها او را کتک زده است. می‌ترسم دفعه بعد جنازه خواهرم از آن خانه بیرون ‏بیاید”.

او ادامه داد: “ما وکیل گرفتیم و تا آخر پرونده هم پیگیر ماجرا هستیم. او باید تقاص رفتارش با خواهرم را پس دهد. البته هنوز هیچ ‌کس از طرف او برای رضایت گرفتن به ما مراجعه نکرده است. ولی ما به هیچ وجه رضایت ‏نمی‌دهیم‎‏”.

گفتنی است همزمان روز گذشته فرمانده انتظامی شهرستان رودبار از بازداشت همسر این زن خبر داد و گفت: “طی هماهنگی با مقام قضائی، متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و سپس با قرار مناسب روانه زندان شد”.

لازم به ذکر است، این مرد ۸۰ ساله رودباری، همسرش را بخاطر وجین نکردن مزرعه عدس، مورد آزار شدید جسمی قرار داده بود. زن ۲۲ ساله نیز پس از انتقال به بیمارستان، در حالیکه آثار شکنجه با سیخ داغ و دستگاه پریموس در معاینات بر بدنش مشاهده شده بود، به همراه فرزند خردسالش به اداره بهزیستی رودبار معرفی و دستور بازداشت همسر ۸۰ ساله وی صادر شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.