رسانه خبری پیامِ ایرانی

امیدواری بولتون به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری | جهان | DWجان بولتون که ۱۷ ماه در دولت دونالد ترامپ مشاور امنیت ملی بود در کتابی که کاخ سفید در جلوگیری از انتشارش ناکام ماند اتهام‌های سنگینی متوجه رئیس جمهوری آمریکا کرده و اخیرا در هر فرصتی این اتهام‌ها را تکرار می‌کند.

نشریه آلمانی “دی ولت” بامداد دوشنبه دوم تیر (۲۲ ژوئن) به نقل از بولتون نوشت که او فکر می‌کند ترامپ نباید رئیس جمهوری ایالات متحده باقی بماند.

بنابر این گزارش جان بولتون این سخنان را در گفت‌وگویی با شبکه “ای‌بی‌سی” که شامگاه یک‌شنبه پخش شد بیان کرد. او با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سوم ماه نوامبر گفته جانشین ترامپ باید ویرانه‌های زیادی را بازسازی کند.

بولتون می‌گوید مسئله اصلی به حداقل رساندن آسیب‌ها است و نباید به ترامپ امکان داد که کشور را به گونه‌ای بازگشت‌ناپذیر به چرخه سقوط بکشاند.

“نه به ترامپ رای می‌دهم نه به جو بایدن”

پیشتر برخی منابع خبری به نقل از مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید گزارش داده بودند که او در انتخابات ریاست جمهوری به جو بایدن، نامزد حزب دموکرات رای خواهد داد. جان بولتون به شبکه “ای‌بی‌سی” گفته در این انتخابات نه به ترامپ رای می‌دهد و نه به رقیب احتمالی او.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

جان بولتون می‌گوید دونالد ترامپ فرد شایسته‌ای برای تکیه زدن بر مسند ریاست جمهوری ایالات متحده نیست و او گمان نمی‌کند رئیس جمهوری کنونی آمریکا صلاحیت انجام این کار را داشته باشد.

بولتون درباره مشاهداتش و رویدادهای دوران حضور خود در کاخ سفید کتابی ۶۰۰ صفحه‌ای نوشته که موضوع انتشار آن بسیار چالش برانگیز شد.

کاخ سفید در آستانه انتشار عمومی این کتاب که برای روز سه‌شنبه برنامه‌ریزی شده تلاش کرد با طرح شکایتی جلوی این کار را بگیرد یا دست‌کم آن را به تعویق بیندازد. دولت ترامپ ادعا کرده این کتاب حاوی مطالب نادرست است و در آن اسرار محرمانه دولتی فاش می‌شود.

مخالفت دادگاه با توقف انتشار کتاب بولتون

دادگاه فدرال واشنگتن روز شنبه درخواست جلوگیری از پخش کتاب جان بولتون را رد کرد. رویس لمبرت، قاضی این دادگاه با اشاره به انتشار بخش‌هایی از آن در رسانه‌ها به این نتیجه رسیده که اکنون برای جلوگیری از توقف انتشار آن دیر شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در بخش‌هایی از این کتاب که در برخی رسانه‌ها انتشار یافته دونالد ترامپ متهم می‌شود که منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهد و سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های خود را بیش از هر چیز بر اساس پیروزی در انتخابات ماه نوامبر تنظیم می‌کند.

دونالد ترامپ پیشاپیش کتاب جان بولتون را مجموعه‌ای از “دروغ و داستان‌های ساختگی” خوانده است. مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید ترامپ را متهم می‌کند که به خصوص در حوزه مسائل سیاست خارجی از دانش کافی برخوردار نیست و بسیار کم مطالعه می‌کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.