رسانه خبری پیامِ ایرانی

بالاترین آمار روزانه مبتلایان کرونا در جهان؛ ‘آمریکا و برزیل بدترین وضعیت’


کرونا در برزیلحق نشر عکس
Empics

Image caption

شیوع کرونا در میان گروه‌های بومی در برزیل قربانیان زیادی به جا گذاشته است

سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش آمار مبتلایان جدید در شبانه روز گذشته هشدار داد. این سازمان می‌گوید که بیشتر موارد مربوط به آمریکاست.

این سازمان می‌گوید که بیش از ۱۸۳ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته ثبت شده که این بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا در جهان است که بیش از ۶۰ درصد موارد ابتلا هم مربوط به آمریکای شمالی و جنوبی است.

بیش از ۸ میلیون و پانصد هزار نفر مبتلا به کرونا در سراسر جهان شناسایی شده‌اند و دستکم ۴۶۱ هزار نفر در اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

از نظر میزان شیوع کرونا همچنان آمریکا بدترین وضعیت را دارد و پس از آن برزیل در مقام دوم قرار دارد. آمار رسمی مرگ در اثر کرونا در برزیل به بیش از ۵۰ هزار نفر رسیده است.

حق نشر عکس
Reuters

Image caption

سینمایی در پاریس پس از ماه‌ها تعطیلی باز شده است، عروسکها برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی قرار داده شده است

دیروز، یکشنبه ۲۱ ژوئن، وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که با مرگ ۶۴۱ نفر دیگر در یک شبانه روز گذشته، آمار مرگ در اثر کرونا در این کشور به ۵۰ هزار و ۶۱۷ نفر رسیده است. در همین مدت زمان همچنین ۱۷ هزار مورد جدید ابتلا شناسایی شده است.

آمریکا تنها کشوری است که میزان شیوع کرونا در آن بیشتر از برزیل بوده است. آخرین آمار رسمی کرونا در آمریکا حاکی از ابتلای دو میلیون و دویست هزار نفر به بیماری کووید۱۹ و مرگ ۱۲۰ هزار نفر در اثر کروناست.

نمودارها و آمار روزانه حاکی از افزایش قربانیان در برزیل است.

حق نشر عکس
EPA

Image caption

تظاهرات مخالفان دولت در برزیل همزمان با گسترش موارد ابتلا به کرونا

همزمان و با وجود خطر شیوع کرونا در سائو پائولو بزرگترین شهر برزیل، و چند شهر دیگر دیروز تظاهراتی علیه سیاست‌های ائیر بولسونارو، رئیس جمهوری راستگرای برزیل که از انکارکنندگان خطر شیوع کرونا بوده است، برگزار شد. همزمان تظاهراتی هم از سوی طرفداران رئیس جمهور برگزار شد.

تا کنون یک وزیر بهداشت در برزیل در مخالفت با سیاست‌های رئیس جمهور درباره کرونا، برکنار شد و وزیر بعدی پس از مدت کوتاهی از سمت خود استعفا داد.

سایر کشورهای آمریکای لاتین، از جمله شیلی و پرو، در حال حاضر شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا هستند.

این در حالی است که در بسیاری از کشورها محدودیت های مقابله با کرونا و مقررات قرنطینه رو به کاهش است.

در سایر کشورها

  • در پی به خشونت کشیده شدن اعتراض خیابانی به محدودیت‌های مربوط به شیوع کرونا در شهر لاهه هلند، صدها نفر بازداشت شدند. پلیس برای متفرق کردن جمعیت از خودروهای آب‌پاش استفاده کرد.
  • معترضان به محدودیت‌های مربوط به شیوع کرونا خواستار پایان یافتن تعطیلی‌ها و لغو محدودیت‌ها در سراسر هلند هستند.
  • دولت چین ۹ مورد تازه ابتلا به کرونا در پکن را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده است. در ۱۰ روز گذشته این اولین‌باری است که شمار مبتلایان تک رقمی شده و این کمترین تعداد ۲۲ روز گذشته در چین محسوب می‌شود.بیش از ۲۳۰ مورد ابتلا به کرونا در پایتخت چین ثبت شده است. افزایش شیوع کرونا در پکن پس از آن است که شواهدی از وجود کووید-۱۹ در یک بازار مواد غذایی و ماهی دیده شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.