رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دست‌کم ۱۵خبرنگار و نیروی فنی روزنامه شرق اخراج شدند


خبرگزاری هرانا – همزمان با حذف صفحاتی از روزنامه شرق، دست‌کم ۱۵ خبرنگار و نیروی فنی این روزنامه اخراج شدند. ابتدای سال جاری، مدیر مسئول این روزنامه اعلام کرده بود که توانایی پرداخت دستمزد مصوب امسال را ندارد و تمامی اعضای تحریریه شرق باید به‌ صورت حق‌التحریر کار کنند یا با دستمزد سال گذشته همکاری خود را ادامه دهند. با این حال گفته می شود حقوق خردادماه خبرنگاران این روزنامه سی درصد نسبت به حقوق سال گذشته‌شان کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سلام نو، همزمان با حذف صفحاتی از روزنامه شرق، دست‌کم ۱۵ خبرنگار و نیروی فنی این روزنامه اخراج شدند.

سحر طلوعی، مهسا جزینی، شاهد حلاج، سپهر خرمی، عاطفه مرادی، امیرمحمد حسینی و مهفام سلیمان بیگی از خبرنگاران اخراج شده هستند که سابقه برخی از آنها در این رسانه به ۱۰ سال می‌رسد.

در ابتدای سال جاری، مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق به اعضای این مجموعه اعلام کرده بود که دخل این روزنامه با خرجش نمی‌خواند و توانایی پرداخت دستمزد مصوب امسال را ندارد.

او در ادامه پیشنهاد کرده بود که تمامی اعضای تحریریه شرق به‌ صورت حق‌التحریر کار کنند یا بدون لحاظ افزایش حقوق امسال، با همان دستمزد سال گذشته همکاری خود با شرق را ادامه دهند.

گفته می‌شود ‏برخلاف این توافق، حقوق خردادماه خبرنگاران شرق سی درصد نسبت به حقوق سال گذشته‌شان کاهش یافته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.