رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی شیوع کرونا در ایران؛ بیش از ۳۵۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند


خبر فوری

وزارت بهداشت ایران اعلام کرده است که تا روز چهار‌شنبه ۲۱ اسفند ۳۵۴ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. بنا بر این آمار تعداد جان‌باختگان طی یک روز گذشته ۶۳ نفر بوده که افزایشی ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت آمار مبتلایان شناسایی شده با ۹۵۸ مورد افزایش به ۹ هزار نفر رسیده که از این تعداد ۲۹۵۹ نفر بهبود یافته‌اند.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که اظهارات مقام‌ها و خبرنگاران محلی در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان و درگذشتگان ممکن است بسیار بیشتر از آمار رسمی باشد.

بیشترین شمار افزایش ابتلا در یک روز گذشته به شهر تهران با ۲۵۶ مورد مربوط می‌شود. بعد از تهران، بیشترین موارد جدید ابتلا در استان‌های اصفهان (۱۷۰)، سمنان (۶۳)، قم (۵۳)، البرز (۴۵) و خراسان رضوی (۳۴) گزارش شده است.

اظهارات مقام‌ها و گزارش خبرنگاران محلی در نقاط مختلف ایران نشان می‌دهد که آمار واقعی مبتلایان و درگذشتگان ابتلا به کرونا ممکن است بسیار بیشتر از آمار رسمی باشد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه هیئت دولت از مردم خواست که شیوع کرونا را جدی بگیرند و به این ویروس “به سادگی” نگاه نکنند.

آقای روحانی گفته است “این مشکلات تقریبا در دهه‌های اخیر در تاریخ کشور و بسیاری از کشورها بی‌سابقه بوده است.”

او از “فشار فروان” شیوع کرونا به اقتصاد کشور خبر داده و از مردم خواسته با توجه به توصیه مقام‌های بهداشتی زنجیره شیوع را بشکنند.

آقای روحانی در زمینه مدیریت مقابله با کرونا با انتقادهای زیادی روبرو شده است.

آمار اعلام شده از سوی کشورهای مختلف نشان می‌دهد که تا کنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند و مرگ بیش از ۴۳۰۰ مبتلا تایید شده است.

این خبر تکمیل می‌شود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.