رسانه خبری پیامِ ایرانی

بقایای جسد یک افغان کشته شده در جنگ ایران و عراق به مشهد منتقل شد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

مقام‌های ایرانی اعلام کردند که بقایای اجساد ۱۹۲ سرباز کشته شده در جنگ ایران – عراق دوشنبه ۲۲ ژوئن از مرز شلمچه به ایران منتقل شد که در میان آن بقایای جسد یک مهاجر افغان بنام «نسیم افغانی» نیز شامل است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حسین عشقی فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح ایران گفت، نسیم افغانی در سال ۱۳۶۲ خورشیدی در عملیات «والفجر ۱» کشته شد و بقایای جسدش امروز دوشنبه به ایران منتقل شد.

عشقی اضافه کرد، جسد «نسیم افغانی فرزند میرزا محمد، ۳۱ ساله به شماره پلاکCG519-396 اعزامی از لشکر ۵ نصر خراسان در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) تفحص و شناسایی شده است».

در همین حال، خبرگزاری تسنیم نوشت: «در سال ۶۴ یگانی به نام تیپ ابوذر شکل گرفت که رزمندگان این تیپ مجاهدان افغانستانی بودند؛ البته فرمانده آن ایرانی و “محمدرضا حکیم‌جوادی” نام داشت».

این خبرگزاری ایرانی در ادامه نوشت: «افغانستانی‌های مقیم تهران، قم، کاشان و حومه‌ این شهرها در پادگان‌های سپاه دوره‌های آموزش تخصصی تخریب، شناسایی و… را گذراندند».

خبرگزاری تسنیم در ادامه ذکر کرده در جبهه‌های جنگ ایران و عراق دو هزار افغان کشته شدند.

گفتنی است بقایای جسد یک مهاجر افغان کشته شده در جنگ ایران و عراق در شرایطی به مشهد منتقل شده که در سال‌های اخیر دولت ایران هزاران مهاجر افغان را تحت نام «لشکر فاطمیون» به جنگ سوریه فرستاد که براساس گزارش‌ها، در جنگ سوریه هزاران مهاجر افغان نیز کشته شدند.

از سوی دیگر نیروهای ایرانی اخیرا در چندین مورد دست به کشتن مهاجرین افغان زدند که باعث واکنش تند برخی سیاسیون و شهروندان افغان شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.