رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹، جمعی از کارگران یک واحد تولیدی در سمنان در مقابل ساختمان استانداری سمنان، جمعی از کارکنان شرکت آب‌وفاضلاب روستایی استان خوزستان در مقابل ورودی ساختمان استانداری خوزستان، گروهی از مربیان نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس در تهران، عده ای از کشاورزان بخش جلگه اصفهان، کارگران نیشکر هفت تپه در محل کار خود و شماری از معلمان و فرهنگیان بازنشسته در مقابل ساختمان برنامه و بودجه در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹، جمعی از کارگران یک واحد تولیدی در سمنان در مقابل ساختمان استانداری سمنان تجمع کردند.

این کارگران علت اجتماع خود را اعتراض به تعدیل نیروهای این واحد صنفی عنوان کردند.

تجمع کارکنان شرکت آب‌وفاضلاب روستایی استان خوزستان

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شرکت آب‌وفاضلاب روستایی استان خوزستان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی، بیمه‌ای و تمدید نشدن قرارداد خود، در مقابل ورودی ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

“م. مشکوری” یکی از کارکنان این شرکت گفت: “۶ ماه حقوق کارکنان قراردادی این شرکت پرداخت نشده است و نزدیک به ۶ سال است این روند پرداخت حقوق با چندین ماه تاخیر ادامه دارد و از سال ۹۵ تاکنون نیز حق سنوات این کارکنان داده نشده است”.

وی افزود: “شرکت آبفا روستایی خوزستان یکهزارو ۸۰۰ نفر نیرو را با قراردادهای مختلف تحت پوشش دارد که به تناسب نوع قرارداد حقوق و مزایای خود را دریافت می کنند، از این تعداد ۶۳۲نفر قرارداد طرحی، ۳۵۰ نفر نیروی قرارداد معین، پیمانی و رسمی در این شرکت هستند همچنین ۸۰۰ نفر نیروی آبدار که زیر نظر پیمانکاران قرار دارند و شرکت باید چک صورت وضعیت پیمانکاران را صادر کند تا آنها حقوق و بیمه آبداران را پرداخت کنند”.

مشکوری ادامه داد: “حقوق آبداران طبق تعهد پرداخت می شود و به لحاظ قانونی هیچ مشکلی ندارد و صرفا بدلیل مشکلات مالی شرکت زمان پرداخت معمولا تا مرز ۱۰ ماه تاخیر هم رسیده است. حقوق نیروهای پیمانی و رسمی و قرارداد معین نیز بر اساس ردیف بودجه جاری تامین می شود که البته آن نیز با تاخیر سه تا چهار ماه پرداخت می شود”.

وی در ادامه عنوان کرد: “نیروهای طرحی بر اساس طرح‌های عمرانی جذب می‌شوند و حقوق و بیمه آنها باید از محل طرح‌ها و پروژه های عمرانی پرداخت شود اما لازمه آن دریافت مجوز و تعریف تعداد نیروها در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است”.

مشکوری اعلام کرد: “از تعداد ۶۳۲ نیرو تنها برای ۱۱۳ نفر مجوز دریافت شده و برای سایر نیروها کوتاهی صورت گرفته است و همین موضوع منجر به مشکلات زیاد در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شده است”.

این نیروی قرارداد طرحی آبفا روستایی خوزستان افزود: “با گذشت یکسال و نیم مشکلات آبفا روستایی حل نشده و شرایط نسبت به گذشته سخت‌تر نیز است. شرایط برای ما بسیار سخت و غیرقابل تحمل شده و به معنای واقعی شرمنده خانواده‌هایمان شده‌ایم”.

وی ادامه داد: “طرح انحلال آبفا روستایی خوزستان و ادغام آن با آبفا شهری استان در ابتدا برایمان خوشایند بود و با خود تصور می‌کردیم که موضوع قرارداد، مجوز استخدام و بیمه حل خواهد شد، در حال حاضر نه تنها مشکل حقوق و بیمه حل نشده بلکه احتمال اخراج نیروهای طرحی فاقد مجوز هم مطرح شده است”.

مشکوری گفت: “در میان نیروهای قرارداد طرحی سوابق تا حدود ۲۸ سال و با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد”.

تجمع آموزش‌دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹، گروهی از مربیان نهضت سوادآموزی برای دومین روز متوالی، با تجمع در مقابل ساختمان مجلس در تهران خواهان رسیدگی به مطالباتشان شدند.

آموزش‌دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفتند: “دلیل استمرار اعتراض آنها بی‌نتیجه ماندن لغو اجرای قانون جذب آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مصوب مجلس شورای اسلامی است که از قرار معلوم وزارت آموزش پرورش اصرار به برگزاری این آزمون دارد”.

آن ها افزودند: “در تجمع دیروز علیرضا منادی سفیدان (عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی) و چند نفر از نمایندگان استان‌های یاسوج و آبادان با حضور در جمع آموزش‌دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی وعده پیگیری مطالبات آنها که تامین امنیت شغلی است را دادند”.

این معترضان ادامه دادند: “جدا از نارضایتی همه آموزش‌دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی برای برگزاری آزمون استخدامی که قرار است در روز جمعه بیستم تیرماه جاری برگزار شود، در حال حاضر همه نگران ابتلا به ویروس کرونا با برگزاری این آزمون بزرگ هستیم”.

معترضان عنوان کردند: “آموزش و پرورش در حالی اصرار به برگزاری آزمون استخدامی دارد که قرار است حدود ۲۴ هزار نفر از کارکنان نهضت سوادآموزی همزمان در این آزمون شرکت کنند و با برگزاری این آزمون در صورت عدم قبولی ممکن است شغل خود را از دست بدهیم”.

تجمع کشاورزان اصفهان

به گزارش ایمنا، روز شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹، عده ای از کشاورزان بخش جلگه اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق آبه خود، دست به تجمع زدند.

در این گزارش آمده است، مسئولان مربوطه در پی تجمع کشاورزان خروجی سد رودشتین را بستند و کشاورزان تاکنون از دریافت حقابه خود محروم هستند.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه برای هشتمین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کردند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کردند.

تجمع شماری از معلمان و فرهنگیان بازنشسته

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹، شماری از معلمان و فرهنگیان بازنشسته در مقابل ساختمان برنامه و بودجه در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

این معلمان خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دیگر مطالبات خود شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.