رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک فرودگاه نظامی در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

یک فرودگاه نظامی در بغداد که از سوی ارتش این کشور و نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش مورد استفاده قرار می‌گیرد، روز دوشنبه ۲۲ ژوئن ۲۰۲۰ هدف حمله موشکی قرار گرفت.

خبرنگار العربیه از بغداد گزارش کرد یک فروند موشک این فرودگاه نظامی را مورد هدف قرار داد. مرکز رسانه‌ای ارتش عراق نیز در صفحه توئیترش نوشت که یک فروند موشک کاتیوشا به فرودگاه بین‌المللی بغداد اصابت کرده ولی تلفاتی در پی نداشت. این موشک از روستای الدهنه در شمال بخش ابوغریب در غرب بغداد پرتاب شد.

عصر رو دوشنبه ارتش عراق در جنوب غرب بغداد یک سکوی پرتاب موشک پیدا کرد که روی آن دو فروند موشک کاتیوشای آماده شلیک وجود داشت. این موشک‌ها به سوی فرودگاه بین‌المللی بغداد هدف‌گیری کرده بودند.
مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق هفته گذشته خواستار تشکیل یک گروه حقیقت‌یاب درباره موضوع پرتاب موشک شده بود؛ موضوعی که ماه‌هاست در حال تکرار شدن است و پایگاه‌های نظامی که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند یا از آن استفاده می‌کنند را مورد هدف قرار می‌دهد.

پایگاه التاجی که نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری ایالات متحده آمریکا در آن حضور دارند و همچنین منطقه سبز بغداد در ماه‌های گذشته بارها هدف حملات موشکی قرار گرفتند.

فرودگاه بین‌المللی بغداد هم که محل حضور سربازان عراقی و آمریکایی است بارها مورد هدف حملات موشکی ناشناس قرار گرفت گرفت. روند پرتاب موشک همزمان با آغاز گفتگوهای آمریکا و عراق بیشتر شده است. گروه‌های طرفدار ایران با ادامه این گفتگوها مخالفند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.